Muzyka

Michael Moore nakręcił Prophets of Rage

Znany dokumentalista Michael Moore ponownie nawiązał współpracę z muzykami Rage Against The Machine. Tym razem nakręcił klip dla ich nowego projektu, Prophets of Rage. Zespół zapowiedział też album.
Wideo powstało do singla "Unfuck the World". W politycznie zaangażowanym klipie pojawiają się ujęcia prezydenta Donalda Trumpa, ataków z dronów czy demonstracji. - Cieszę się, że znów mogłem pracować z moimi przyjaciółmi i towarzyszami w walce o sprawiedliwy świat - czytamy oświadczenie Moore'a. - Prophets Of Rage to właściwy zespół, mówiący właściwe rzeczy w tych krytycznych czasach. Ten teledysk to nasza wspólna walka przeciwko nękaniu niewinnych i bezsilnych.

Filmik można obejrzeć tutaj.

"Unfuck the World" poprzedza longplay zatytułowany po prostu "Prophets of Rage", który ukaże się 15 września. Nad brzmieniem czuwał Brendan O'Brien (Pearl Jam, AC/DC, RATM).

Przypomnijmy, że w składzie formacji są Tom Morello, Tim Commerford i Brad Wilk z Rage Against The Machine oraz Chuck D i DJ Lord z Public Enemy i B-Real z Cypress Hill.

Czy grupa zagra nowy utwór także w Polsce, przekonamy się 1 lipca. Tego dnia muzycy wystąpią w Gdyni na festiwalu Open'er.

Oto tracklista:
1. Radical Eyes
2. Unf-k the World
3. Legalize Me
4. Living on the 110
5. The Counteroffensive
6. Hail to the Chief
7. Take Me Higher
8. Strength in Numbers
9. Fired a Shot
10. Who Owns Who
11. Hands Up
12. Smashit

Pod wspólną nazwą zaczerpniętą z tytułu utworu Public Enemy, Prophets of Rage postanowili przypomnieć najważniejsze utwory swoich macierzystych grup i zająć wyraźne stanowisko. 25 sierpnia 2016 roku wydali debiutancki materiał: 5-utworową EP-kę "Party's Over", na której znalazła się premierowa kompozycja i cztery covery.

Michael Moore znany jest ze swojego krytycznego stanowiska wobec wypaczeń amerykańskiej władzy, szczególnie tej republikańskiej. Wywołał wiele zamieszania takimi dokumentami, jak "Zabawy z bronią", "Fahrenheit 9.11", "Kapitalizm, moja miłość" czy "Chorować w USA".

Z muzykami Rage Against The Machine pracował przy teledyskach "Sleep Now in the Fire" i "Testify".Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 3 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca