Muzyka

Gitarzysta Radiohead supportuje Radiohead

W przyszłym tygodniu zespół Radiohead rozpoczyna europejską trasę. Wśród supportów znalazł się projekt Junun, któremu przewodzi Jonny Greenwood, czyli gitarzysta Radiohead.
Muzyk potwierdził dziś, że znajdzie się w koncertowym składzie formacji i rzeczywiście będzie występował przed show swej macierzystej grupy. W podwójnej roli artystę będzie można zobaczyć podczas występów w Oslo, Sztokholmie, Florencji, Dublinie i Tel Awiwie.

Junun mają na koncie imienny album, który ukazał się jesienią 2015 roku. Zestaw zawiera mieszankę muzyki arabskiej, hinduskiej i zachodniej, a zarejestrowany był w Indiach. Anglik nagrywał materiał z izraelskim kompozytorem Shyem Benem Tzurem, który dzieli swój czas między Indie i Izrael oraz lokalnymi muzykami hinduskimi, skrywającymi się pod nazwą The Rajasthan Express.

Radiohead, gwiazda tegorocznego Open'era, to jedna z bardziej wpływowych rockowo-alternatywnych formacji ostatnich lat. Zespół chętnie wzbogaca swe brzmienie i eksperymentuje. Za kluczowe dzieła w ich dorobku uważa się "OK Computer" (1997) i "Kid A" (2000), obydwa wyróżnione Grammy. Płyty Anglików rozeszły się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay kwintetu to "A Moon Shaped Pool" z maja 2016 roku.

23 czerwca ukaże się reedycja "OK Computer". Wydawnictwo zrealizowane z okazji 20-lecia przełomowej dla zespołu płyty zatytułowano "OKNOTOK".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 3 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca