Muzyka

Polak nakręcił Radiohead

Zespół Radiohead udostępnił teledysk do utworu "I Promise", który zrealizował polski artysta, Michał Marczak.
Piosenka jest jednym z trzech niepublikowanych nagrań, które przyniesie wydawnictwo "OK Computer OKNOTOK 1997 2017". Zestaw przygotowany z okazji 20-lecia przełomowego dzieła Radiohead ukaże się 23 czerwca nakładem XL Recordings.

Do kawałka "I Promise" powstał także nowy teledysk w reżyserii Michała Marczaka, który wcześniej odpowiedzialny był za obraz do "Identikit" z "A Moon Shaped Pool", a także teledysk do "Beautiful People" Marka Pritcharda z udziałem Thoma Yorke'a. Wideo, które rozgrywa się w autobusie i z jego perspektywy, można obejrzeć pod tym adresem.

Nowa wersja "OK Computer", oprócz zawartości oryginalnej płyty, przyniesie osiem nagrań ze stron B singli, a także trzy niepublikowane wcześniej utwory: "I Promise", "Lift" i "Man of War".

"OK Computer (edycja "OKNOTOK"):
1. Airbag
2. Paranoid Android
3. Subterranean Homesick Alien
4. Exit Music (For a Film)
5. Let Down
6. Karma Police
7. Fitter Happier
8. Electioneering2
9. Climbing Up the Walls
10. No Surprises
11. Lucky
12. The Tourist

1. I Promise
2. Man of War
3. Lift
4. Lull
5. Meeting in the Aisle
6. Melatonin
7. A Reminder
8. Polyethylene (Parts 1 & 2)
9. Pearly
10. Palo Alto
11. How I Made My Millions

Z płyty "OK Computer" pochodzą takie klasyki Radiohead jak "Paranoid Android", "Karma Police", "Lucky" czy "No Surprises". Album został nagrodzony Grammy w kategorii najlepszy album alternatywny. Był też nominowany do Mercury Prize, ale przegrał z "New Forms" Roniego Size'a i Reprazent. W Wielkiej Brytanii krążek pokrył się 5-krotną platyną, a w Stanach Zjednoczonych podwójną.

Ostatni longplay angielskiego kwintetu Radiohead to "A Moon Shaped Pool" z maja 2016 roku. Grupa będzie gościła na tegorocznym Open'erze.

Michał Marczak filmowy fach zdobywał w The California Institute of the Arts w Los Angeles i Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Uznanie, także zagranicą, przyniósł mu dokument "Fuck for Forest".Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 3 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca