Muzyka

"Dąb" pierwszy teledysk zespołu Siostry Łotry już w sieci

"Dąb" to pierwszy teledysk zespołu Siostry Łotry. Głównymi bohaterami są... cóż. Chyba jakieś leśne skrzaty. Ale to oceńcie sami... - tak zachęca do obejrzenia wokalistka i tekściarka zespołu Julia Kępisty.
Nagranie trafiło do sieci 1 czerwca 2017, gdzie zespół żartobliwie określił, że video stanowi bajkową niespodziankę dla dużych dzieci.
 
ZOBACZ KLIP:
 

 

 
sł. Julia Kępisty
muz. Maria Kępisty, Julia Kępisty, Karol Gadzało
miks: Wojtek Sobura
zdjęcia: Łukasz Nyks // http://www.nyxmedia.pl
montaż: Łukasz Nyks // http://www.nyxmedia.pl
 
Specjalne podziękowania dla Kaśki Załuskiej i Moniki Besteckiej za użyczenie garderoby, Asi Wojciechowskiej za rękę na pulsie, Mateuszowi Brodowskiemu za "teatralne oko" oraz Łukaszowi Nyksowi za "bycie człowiekiem".
 
 
// O ZESPOLE:
 
Siostry Łotry w sposób lekki, często żartobliwy poruszają tematy, które aż proszą się o komentarz. Tematy nie zawsze miłe, nie zawsze łatwe. A jednak robią to w sposób tak wdzięczny, że chce się przy tym tańczyć.
 
Ich koncerty są mocne, przejmująco prawdziwe. Cała czwórka jest bardzo zaangażowana: oprócz swoich podstawowych instrumentów, tj. wibrafonu, kontrabasu, basu, perkusji, wykorzystują elektronikę – mooga i microkorga, a także piłę, tubę, flet, skrzypce, wiolonczelę, a bywa, że i butlę gazową. Każdy z nich potrafi też śpiewać i... się odezwać. Najbardziej gadatliwa jest jednak wokalistka, która umiejętnie splata ciszę między piosenkami.
 
Nazwa zespołu definiuje jego skład.
"Siostry", bo siostry Maria i Julia Kępisty (znane ówcześnie z zespołu: Kępisty Quartet). Te dwie młode dziewczyny doskonale się uzupełniają – Maria, wibrafonistka, ma głowę do harmonii, Julia zaś pisze teksty.
"Łotry", czyli Karol Gadzało (znany z zespołów i współpracy z takimi muzykami jak: Miąższ, Jacek Bieleński, Jacek Kleyff, Czesław Mozil, Vienio) i Wojtek Sobura (Kasia Nosowska, Skubas, Sotei) odnajdują się nie tylko w roli muzyków (i to multiinstrumentalistów, bo obaj nie mają oporu przed wypróbowywaniem nowych dźwięków), ale też razem z siostrami tworzą piosenki. Być może dlatego są one takie różnorodne.
 
Siostry Łotry to potrzebne temu światu dziwadło. Jest to muzyka, która nie stara się zagłuszyć otaczającego nas huku, lecz wkrada się bocznymi wejściami – prosto do serducha.
 
Julia Kępisty - wokal, wiolonczela
Maria Kępisty - wibrafon, microkorg, flet
Karol Gadzało - kontrabas, bas, moog
Wojtek Sobura - perkusja
 
// Facebook zespołu:
https://www.facebook.com/siostrylotry
 

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca