Muzyka

Algiers przedstawiają "Walk Like a Panther"

Poznaliśmy kolejny utwór z nadchodzącego albumu Algiers zatytułowanego "The Underside of Power".
Po nagraniu tytułowym i "Cleveland", kapela z Atlanty podzieliła się jeszcze jednym gospelowo-pynkowym utworem "Walk Like a Panther" oraz jego remiksem, który przygotowała nowojorska rockowa ekipa Uniform. Obydwa kawałki dostępne są w serwisie Spotify.

Album "The Underside Of Power" był w dużej mierze nagrywany w Bristolu, zaś za jego produkcję odpowiedzialni byli Adrian Utley (Portishead) i Ali Chant, a całość zmiksował Randall Dunn (Sunn O)))). W efekcie powstało dzieło, łączące południowy rap z północnym soulem i muzyką gospel oraz tak odległymi gatunkami jak IDM, industrial, grime i italo. Premiera płyty odbędzie się już 23 czerwca.

"The Underside Of Power" jest następcą debiutu z 2015 roku. W 2016 roku Algiers wystąpili w Polsce na Kraków Live Festival.

Brzmienie Algiers często określane jest jako "dystopijny soul" ze względu na mroczny i posępny nastrój, wokale inspirowane afrofolkiem i nieregularne muzyczne tekstury. Franklin James Fisher, Ryan Mahan, Lee Tesche i Matt Tong pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, lecz zespół założyli w Londynie w 2007 roku. Ich nazwa symbolizuje miejsce konfliktu naznaczone przemocą, rasizmem, oporem i religią - są to kwestie, które często poruszają w swojej twórczości.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca