Muzyka

L.Stadt mówi "Halo"

"Halo" to drugi po "Oczach Kamienic" singel z nowej płyty zespołu L.Stadt zatytułowanej "L.Story". Muzycy właśnie zaprezentowali klip do piosenki.
Muzycznie "Halo" to miks dalekich skojarzeń - od tanecznej elektroniki po psychodeliczne harfy i orkiestrowe brzmienia. Jednak tekstowo wyraźnie odzwierciedla treść i koncept całej płyty.

- To tekst o przemijaniu. O miejscach i ludziach, których już nie ma - komentuje Łukasz Lach, lider L.Stadt. - W tekstach Konrada Dworakowskiego jest pewien nakaz, który każe nam przyjrzeć się teraźniejszości i w kontekście tego co minęło zadawać pytania o rzeczy trwałe, nieprzemijające.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego singla, tak i do tego powstał nieoczywisty teledysk.

- Chcieliśmy stworzyć prosty obraz, ruchomą fotografię, w której pozostawimy oglądającemu przestrzeń na własną interpretację piosenki - mówi autor koncepcji wideo, Maciej Szafnicki. - Posłużyliśmy się językiem mogącym kojarzyć się z video artem, postawiliśmy na mastershot z rzadko już dziś wykorzystywaną projekcją tylną.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Longplay "L.Story" ukazał się 12 maja 2017 roku nakładem Mystic Production. To pierwsza w pełni polskojęzyczna płyta zespołu. Muzycznie L.Stadt po raz kolejny sięga po nowe dla siebie środki wyrazu - na płycie zespołowi towarzyszy Wielki Chór Młodej Chorei, a eklektyzm materiału spaja tematyka tekstów Konrada Dworakowskiego.

Grupa L.Stadt pochodzi z Łodzi i działa od 2003 roku. Formacja wystąpi latem m.in. na OFF Festivalu.

źródło: megafon.pl
przysłano: 20 lipca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca