Muzyka

DOOM wskrzesza KMD z Jayem Electronicą

Zgodnie z obietnicą, zamaskowany raper DOOM w ramach "The Missing Notebook Rhymes" co tydzień udostępnia nowe nagranie. Do sieci trafił właśnie nowy kawałek kolektywu KMD.
Projekt "The Missing Notebook Rhymes" realizowany jest we współpracy z kanałem Adult Swim i zaplanowany na 14 tygodni. W ramach serii udostępniane są nie tylko nagrania DOOM-a, ale także innych artystów. Pierwszą odsłoną był "Negus" stworzony z Seanem Price'em. Teraz muzyk zaprezentował "True Lightyears", pierwszy utwór KMD od 24 lat. W nagraniu, które znajduje się tutaj, udziela się Jay Electronica. Kawałka można wysłuchać tutaj.

Jednocześnie zapowiedziano nowy album KMD - "Crack In Time". Zestaw ma się ukazać nakładem Metalface/Nature Sounds. Premiera nie została wyznaczona.

KMD to hiphopowe trio, które działało w latach 90. W składzie znajdowali się Zev Love X, później znany jako MF DOOM, jego młodysz brat DJ Subroc i Rodan (a później Onyx the Birthstone Kid).

DOOM, czyli Daniel Dumile znany jest m.in. za sprawą projektów Danger Doom (z Danger Mousem) i Madvillain (z Madlibem), ale jego najważniejsze wcielenie to Doom, przez lata MF Doom, gdzie MF było skrótem od Metal Face - raper bowiem kryje twarz za stalową maską. Już od solowego debiutu w 1999 roku "Operation: Doomsday" słuchany i poważany w hiphopowym undergroundzie i poza sceną rapową, gdzie doceniono jego oryginalny, choć hermetyczny styl.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca