Muzyka

Kolor życia od Closterkeller

Closterkeller zapowiada nowy kolorowy album i jesienną trasę koncertową. Do palety barw zespołu dołączy odcień zieleni za sprawą nowego studyjnego wydawnictwa "Viridian".
Materiał został już zarejestrowany w studio Kultowe Adama Toczko, który jest jednocześnie jego producentem muzycznym. Oficjalna premiera albumu "Viridian" odbędzie się 22 września 2017.

- To kolejna kolorowa płyta tym razem w zieleni, kolorze życia i nadziei - mówi wokalistka, Anja Orthodox. - Część utworów na "Viridian" jest uporządkowaniem przeszłości, a część zupełnie nowych powstałych już w tym odmłodzonym składzie i te są moim zdaniem najlepsze co mnie bardzo cieszy. Przez to płyta jest szalenie zróżnicowana muzycznie od utworów miękkich do mocno rockowych. W tekstach poruszyłam głównie temat walki ognia z wodą gdyż w taki sposób toczyło się moje życie w ostatnich latach ale są też dwa teksty takie społeczno-polityczne oraz klimaty bajkowo-oniryczne czyli też duża różnorodność. Głos mi chodzi znakomicie, jeszcze nigdy tak sprawnie nie poradziłam sobie w studio, aż jestem zdziwiona. Po raz pierwszy oddałam produkcję w czyjeś ręce - chłopaków i naszego realizatora Adama. To jest wielki eksperyment, ale w końcu bez takich rzeczy nie ma postępu toteż trzęsie mną, ale trzymam twarz na kłódkę. No, tak... prawie!

Będzie to pierwszy album w nowym, odmłodzonym składzie Closterkeller, gdzie w studio zadebiutował m.in. syn Anji Orthodox, perkusista Adam Najman. Obok nich zespół tworzą:  klawiszowiec Michał Rollinger, basista Aleksander Gruszka oraz nowy, młody gitarzysta Michał Jarominek.

Część materiału z "Viridian" zespół przedpremierowo zaprezentował na żywo na ponad dwudziestu koncertach podczas swojej wiosennej trasy koncertowej, gdzie po reakcji fanów można wnioskować, iż nowe utwory, a tym samym zbliżające się wydawnictwo w kolorze zieleni ma już swoich zagorzałych zwolenników.
 
W ramach promocji albumu Closterkeller przygotował dla fanów ponad trzydzieści koncertów które odbędą się pod szyldem jesiennej trasy koncertowej "Abracadabra Viridian Tour 2017".

Closterkeller wystąpi w towarzystwie zaproszonych na trasę kilku zespołów. Kilkanaście koncertów w ramach tej trasy zagra zespół Pampeluna, który będzie promował swój nowy studyjny album "Bunt".

Oto harmonogram:
Lista koncertów:
 
21 września - Białogard
22 września - Darłowo
23 września - Szczecin
24 września - Gorzów Wkp.
29 września - Legnica
30 września - Radków
01 października - Włocławek
13 października - Siedlce
14 października - Chełm
15 października - Lublin
28 października - Elbląg
29 października - Gdynia
31 października - Łódź
03 listopada - Zabrze
04 listopada - Opole
05 listopada - Lubin
10 listopada - Zielona Góra
11 listopada - Żagań
12 listopada - Wrocław
17 listopada - Kutno
18 listopada - Piła
19 listopada - Bydgoszcz
24 listopada - Łomża
25 listopada - Płock
01 grudnia - Ostrów Wkp.
02 grudnia - Miłosław
03 grudnia - Poznań
08 grudnia - Częstochowa
09 grudnia - Kraków
10 grudnia - Bielsko Biała

Closterkeller to czołowy przedstawiciel polskiej sceny rocka gotyckiego. W ciągu trwającej od końca lat 80. kariery grupa wydała dziewięć studyjnych albumów, z których najważniejsze to debiutancki "Purple" (1990), "Violet" (1992), pokryty złotem "Scarlet" (1995) oraz "Cyan" (1996). Regularny dorobek bandu zamyka krążek "Bordeaux" z września 2011 roku.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca