Muzyka

Rodzina Johnny ego Casha potępia neonazistę w koszulce muzyka

Członkowie rodziny Johnny'ego Casha wystosowali oficjalny komentarz potępiający neonazistowskie ruchy, po tym jak jeden z manifestujących z Charlottesville udzielił wywiadu w koszulce muzyka.
Rosanne, Kathy, Cindy, John Carter i Tara Cashowie napisali wspólnie oświadczenie, które zamieścili na Facebooku. Rodzina jest oburzona łączeniem neonazistów z legendą country.

- Johnny Cash był człowiekiem, którego serce biło w rytm miłości i sprawiedliwości społecznej - czytamy w poście na Facebooku. - Wspierał walkę o prawa rdzennych Amerykanów, protestował przeciwko wojnie w Wietnamie, był głosem biednych, cierpiących, pozbawionych praw obywatelskich i adwokatem praw więźniów. Byłby przerażony widząc - choćby przypadkowo - swoje nazwisko czy wizerunek powiązane z uprzedzeniami i nienawiścią. Neonaziści, którzy manifestowali w Charlottesville są trucizną naszego społeczeństwa.

Johnny Cash zmarł 12 września 2003 roku. Podczas swojej muzycznej kariery wydał ponad 30 albumów i zdobył 11 Grammy. Wśród przebojów muzyka znalazły się m.in. utwory: "Folsom Prison Blues", "I Walk The Line", "Cry! Cry! Cry!" i "A Boy Named Sue". Tematem jego piosenek często było życie zwyczajnego człowieka, fani kochali go za niezwykły głos. Johnny Cash przyjaźnił się m.in. z Bobem Dylanem, który często podkreślał wpływ artysty na swoją twórczość.

W 2005 roku powstał film "Spacer po linie" z Joaquinem Phoeniksem i Reese Witherspoon, opowiadający o życiu i karierze legendy muzyki country.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 18 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca