Muzyka

Pomnik Missy Elliott powinien zastąpić pomnik Konfederatów

Po zamieszkach w Charlottesville stworzono petycję, w której ludzie domagają się, by pomnik żołnierzy Konfederacji w Portsmouth w stanie Wirginia został zastąpiony pomnikiem Missy Elliott.
Dyskusje na temat usunięcia obelisku upamiętniającego Konfederatów z Portsmouth trwają od dłuższego czasu. Nasiliły się po zamieszkach Charlottesville z udziałem neonazistów oraz po tym jak uczestnicy antyrasistowskiej demonstracji obalili pomnik żołnierzy Konfederacji w Durham w stanie Karolina Północna. Jeden z mieszkańców miasta Portsmouth, Nathan Coflin, przedłożył burmistrzowi Johnowi Rowe'owi petycję, by w zastąpić granitowe dzieło pomnikiem Missy Elliott.

Popularna raperka pochodzi właśnie z Portsmouth. Urodziła się w 1971 roki i zdaniem Coflina powinna być uhonorowane monumentem. - Razem możemy zburzyć białą supremację, wrócić ją i odwrócić - pisze wnioskodawca. - Missy to my wszyscy, a Konfederacja - nie.

Petycję można znaleźć pod tym adresem.

Missy Elliott na koncie ma 5 nagród Grammy i 30 milionów sprzedanych płyt. Jej największe hity to "Get Ur Freak On" (do przypomnienia tutaj), "One Minute Man", "4 My People", "Gossip Folks" i "Work It".

Pod koniec 2015 roku Missy Elliott wydał singel "WTF" ("Where They From"), a w lutym 2016 "Pep Rally". Dyskografię artystki zamyka "The Cookbook" z 2005 roku.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 21 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca