Muzyka

Twórca "La La Land" śpiewa i tańczy dla Netfliksa

Damien Chazelle, twórca musicalowego przeboju 2016 roku - filmu "La La Land" - jednoczy siły z Netfliksem. Twórca wyreżyseruje dla platformy serial muzyczny "The Eddy".
O produkcji mówi się już od kilku miesięcy. Teraz wiadomo, że otrzyma ona wsparcie Netfliksa. Damien Chazelle wyreżyseruje dwa z ośmiu odcinków cyklu. Poza tym weźmie na siebie obowiązki producenta wykonawczego. Scenariusz pisze Jack Thorne ("Nauka spadania", "Regulamin wojny", "Jeżeli nadejdzie jutro). Przygotowaniem oprawy muzycznej zajmie się Glen Ballard, kompozytor i producent Alanis Morissette i Michaela Jacksona. Produkcją wykonawczą zajmować będzie się również Alan Poul. Netflix pokazywać będzie serial globalnie.

Przypomnijmy, że akcja ma rozgrywać się w Paryżu i koncentrować na klubie, jego właścicielu, pewnym zespole i samym mieście. - Zawsze marzyłem o tym, żeby kręcić w Paryżu - komentuje Damien Chazelle. - Jestem szczęśliwy, że mogę pracować nad tym projektem razem z Jackiem, Glenem i Alanem, i że udało się nam zainteresować nim platformę Netflix.

Damien Chazelle pracował w ostatnich miesiącach nad innym projektem - filmem "First Man", w którym Ryan Gosling zagra Neila Armstronga. Dzieło powstanie na podstawie książki "First Man: A Life Of Neil A. Armstrong" Jamesa Hansena. Premiera planowana jest na 12 października 2018 roku.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca