Muzyka

Magia ukryta w dźwiękach!

Czy muzyka może leczyć? Jak twierdzą psychologowie na całym świecie, muzykoterapia to jedna z najefektywniejszych form terapii. Odpowiednio dobrane dźwięki pozytywnie wpływają na zdrowie psychiczne dorosłego człowieka oraz na właściwy rozwój dziecka. Co jeśli połączymy magiczną moc muzyki z niezwykłą ekranizacją książki Joanne K. Rowling? Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert już w październiku odwiedzi pięć polskich miast. Oto powody, dla który warto wybrać się na to wydarzenie całą rodziną.

 

Muzyka jest nieodłącznym towarzyszem naszego życia. Poprawia nastrój, uspokaja, rozładowuje napięcie – można powiedzieć, że posiada niezrównane właściwości terapeutyczne, nie tylko dla dorosłych, ale również dla najmłodszych. Badacze zajmujący się rozwojem człowieka wskazują, że wpływa ona pozytywnie na dzieci, niezależnie od ich wieku. Już na etapie ciąży, utwory słuchane przez mamę oddziałują zarówno na nią, jak i jej dziecko.

 

Muzyka także ma zbawienny wpływ w miarę dorastania malucha – Odpowiednio dobrana poprawia koncentrację uwagi oraz szybkość zapamiętywania. Gdy maluch jest na etapie kształtowania mowy, wówczas słuchanie piosenek – rytmicznych i „wpadających” w ucho, usprawnia zapamiętywanie, wspiera rozwój aparatu artykulacyjnego, rozwija mowę i poszerza zasób słownictwa. – tłumaczy psycholog dziecięcy Dorota Maciejec, która w swojej pracy od lat wykorzystuje metodę muzykoterapii oraz kinoterapii.

 

Muzyka nie tylko wpływa na procesy poznawcze, lecz także zaspokaja nasze potrzeby emocjonalne – Słuchanie spokojnej muzyki pomaga dzieciom zredukować napięcie, wyciszyć się, ułatwia zasypianie. Muzyka skoczna natomiast jest „zastrzykiem energii” poprawiającym nastrój i dodającym potrzebnego wigoru. Jeśli umożliwiamy maluchowi kontakt z różnymi gatunkami muzycznymi, poszerzamy jego horyzonty, rozwijamy zainteresowania oraz otwieramy na nowe doświadczenia. – dodaje Maciejec.

 

Powszechnie mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. Gdy dziecko uczestniczy w zajęciach muzycznych, spada u nich ryzyko zachowań agresywnych, a rozwija się umiejętność komunikowania z innymi i zdolność nawiązywania relacji. Ponadto, dzieci wzmacniają poczucie pewności siebie, co korzystanie wpływa na ich codzienne funkcjonowanie.

 

Jak twierdzi Dorota Maciejec – Niewątpliwym walorem słuchania muzyki, szczególnie poważnej czy filmowej, jest uwrażliwienie dziecka i wyrobienie w nim gustu muzycznego. Niezwykłym doświadczeniem dla malucha będzie także obcowanie z dźwiękami na żywo.

 

Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert to okazja dla dziecka, aby zobaczyć jak powstaje muzyka, przyjrzeć się instrumentom oraz całej orkiestrze. Muzyka na żywo pobudzi także dziecięce emocje – najmłodsi będą mogli zaobserwować, jak w jej wykonanie wczuwają się muzycy oraz w jaki sposób reaguje publiczność. Wszystkiemu towarzyszyć będzie wyświetlany na dużym ekranie film z przygodami uwielbianego przez wszystkich nastoletniego czarodzieja.

 

Dodatkowo JVS Group przygotowało nie lada niespodziankę dla wszystkich fanów Harry’ego Pottera. Na Facebooku wystartował konkurs fotograficzny „Ja i mój Harry Potter”, w którym do wygrania są bilety na październikowe koncerty. Spotkałeś Daniela Radcliffe’a? Twój znajomy wygląda jak Harrym Potter? Twój Harry to ten, którego rysujesz w Paincie? A może twój Harry Potter jest na ilustracji książki, która masz od 20 lat? Wrzuć zdjęcie ze swoim Harry'm Potterem i wygraj podwójne zaproszenia na jedno z wydarzeń:

 

16.10 Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert - Szczecin

17.10 Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert - Wrocław

18.10 Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert - Warszawa

19.10 Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert - Poznań

21.10 Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert - Kraków

 

Podwójne zaproszenia wygrają trzy osoby, które wstawią najciekawsze zdjęcie, oraz dwie osoby z największą ilością polubieni pod zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie konkursu, który dostępny jest pod linkiem: regulamin konkursu "Ja i mój Harry Potter"


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca