Muzyka

Adele w filmowym musicalu "Oliver!"

Adele podobno prowadzi rozmowy w sprawie udziału w nowej, kinowej inscenizacji musicalu "Oliver!".
Wokalistka negocjuje z impresario z West Ednu, Cameron Mackintosh. W filmowej adaptacji Karola Dickensa Angielka miałaby zagrać Nancy, dziewczynę Billa Sykesa. Wokalistka chce zmierzyć się z nowym wyzwaniem, a także stworzyć coś, co spodobałoby się jej 4-letniemu synowi Angelo. - To byłaby duża sprawa i poważnie się nad tym zastanawia - zdradza informator.

Nowa produkcja ma powstać w wyniku współpracy Mackintosha i Working Title Films, firmy, która wcześniej z sukcesem przeniosła na srebrny ekran "Nędzników". Jeśli udałoby się zaangażować Adele, byłaby to jej pierwsza aktorska rola.

Adele ma na koncie trzy długogrające krążki "19" (2008), "21" (2011) i "25" (2015). Jej płyty rozeszły się na świecie w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay Angielki osiągnął w Stanach Zjednoczonych diamentowy status. Oznacza to, iż krążek "25" kupiło 10 milionów Amerykanów. Za przebój "Skyfall" do tak samo zatytułowanego filmu o przygodach Jamesa Bonda wokalistka otrzymała Oscara, Złoty Glob i Grammy.

Po raz pierwszy "Oliver!"- z muzyką i słowami Lionela Barta na podstawie "Olivera Twista" Charlesa Dickensa - wystawiony został na londyńskim West Endzie w czerwcu 1960 roku. Od tamtej pory spektakl doczekał się nowych wersji zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w USA. Przedstawiany był też w Australii, a nawet w Polsce - w Teatrze Rozrywki w Chorzowie (w 2009 roku).

W roku 1968 powstała głośna adaptacja filmowa - za którą odpowiadał Carol Reed. W głównych rolach wystąpili Ron Moody, Jack Wild, Shani Wallis, Oliver Reed, Mark Lester, Harry Secombe i Leonard Rossiter. Produkcja zdobyła sześć Oscarów, w tym statuetkę honorową i dla najlepszego filmu.

O nowej wersji filmowej w Hollywood mówi się już od 2013 roku.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 5 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca