Muzyka

Katarzyna Nosowska niepokornym aniołem toruńskiego Tofifestu

Katarzyna Nosowska, wokalistka zespołu Hey, została najnowszą laureatką Złotego Anioła za niepokorność twórczą. Nagrodę przyznaje Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Artystka odbierze "Niepokornego Anioła" 21 października w Toruniu, podczas gali otwarcia festiwalu.
Nosowska to autorka tekstów, wokalistka zespołu Hey, twórczyni sześciu solowych albumów. Na koncie ma 21 Fryderyków, Paszport Polityki oraz wiele innych prestiżowych nagród.

Teraz Niepokornym Aniołem toruński festiwal docenia tę jedną z najbardziej wyrazistych postaci na polskiej scenie muzycznej za niezależność, która towarzyszy Katarzynie Nosowskiej na całej drodze twórczej.

Wielki talent wokalistki najlepiej obrazuje jej muzyczna wszechstronność. Obok muzyki punkowej i rockowej, rozkochała nas także w piosenkach Agnieszki Osieckiej, zabrała w podróż po muzyce soul i poprowadziła po ścieżkach elektroniki. Słyszeliśmy ją także w wielu filmach.

Nie bez przyczyny to właśnie Katarzyna Nosowska pokaże, jak wydobyć Energię Muzyki Filmowej podczas inauguracji nowego pasma festiwalu Tofifest. Jej drogi od dawna przenikają się z X Muzą.

Piosenki i wykonania Katarzyny Nosowskiej mogliśmy usłyszeć w takich filmach jak m.in. "Ziarno prawdy" (2015), "Ile waży Koń Trojańskir" (2008), "Ja wam pokażę!" (2006), "Dzień, w którym umrę" (2001), "To ja, złodziej" (2000), "Demony wojny wg Goi" (1998) czy "Gry uliczne" (1996). A także w filmie wcześniejszego laureata Nagrody Za Niepokorność, Bogusława Lindy - "Jasne błękitne okna" (2005). Innymi wyróżnionymi byli również Marek Kondrat i Wojciech Smarzowski.

Jubileusz zobowiązuje, dlatego 15. edycję MFF Tofifest otworzy nowe pasmo filmowo-muzyczne o nazwie Energia Muzyki Filmowej. Obejmuje ono innowacyjne koncepcyjnie wydarzenia muzyczno-filmowe, na które złożą się m.in. energetyczne koncerty i przeglądy filmowe. Wszystko po to, aby, jak mówią organizatorzy: "Zabrać widza w podróż po świecie filmu i muzyki w sposób inny niż ten, do którego przywykliśmy".

Koncert inaugurujący pasmo odbędzie się podczas Gali Otwarcia 15. MFF Tofifest 21 października w Centrum Kulturalno -Kongresowym na Jordankach.

15. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest odbędzie się w Toruniu w dniach 21-29 października 2017. Bieżące informacje na stronie Tofifest.pl.

Jesienią Nosowska rusza z grupą Hey w jubileuszową trasę. Fayrant Tour z udziałem gości rozpocznie się 24 listopada. Dorobek zespołu zamyka ;ongplay "Błysk", który ukazał się w kwietniu 2016 roku.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 5 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca