Muzyka

Liima cofa się do 1982

Duńsko-fiński zespół Liima, w którego składzie jest trzech członków Efterklang, ogłosił szczegóły drugiego albumu zatytułowanego "1982", wyprodukowanego we współpracy z basistą Grizzly Bear, Chrisem Taylorem.
Płyta ukaże się 3 listopada nakładem City Slang. Z tej okazji grupa opublikowała utwór tytułowy, a także potwierdziła jesienną trasę z Grizzly Bear.

Twórcą teledysku do opublikowanej właśnie tytułowej piosenki jest reżyser i artysta wizualny Baby Duka. - Członkowie Liima odezwali się do mnie, gdy byłem w połowie pracy nad grą komputerową - opowiada. - Melancholijny świat syntezatorów i płynącej perkusji, idealnie pasował do pomysłu, którym się bawiłem od jakiegoś czasu. Postanowiłem połączyć pikselową grafikę Atari i C64, z kamerą 3D. Uznałem, że jest to dobra okazja by pokazać orwellowską dystopię, gdzie pragnienie bycia w innym miejscu jest zawsze obecne w ludzkiej jednostce.

Nagranie wraz z klipem można sprawdzić tutaj.

W 1982 roku magazyn "Time" po raz pierwszy "osobą roku" nie wybrał człowieka, a komputer osobisty. To także rok, w którym urodził się Casper Clausen i pozostali muzycy zespołu. "1982" nie jest jednak płytą przywołującą brzmienie tego roku, ale jest zrodzony z inspiracji tamtym czasem. To płyta, na której zespół zastanawia się nad tożsamością i naszym miejscem w czasie, zadając pytania natury egzystencjalnej, nie skupiając się jednak wyłącznie na nostalgii i refleksji.

Tracklista:
1. 1982
2. David Copperfield
3. Life is Dangerous
4. People Like You
5. 2-Hearted
6. Kirby's Dream Land
7. Jonathan, I Can't Tell You
8. My Mind is Yours

Zespół tworzą Mads Brauer, Casper Clausen i Rasmus Stolberg z duńskiej formacji Efterklang oraz fiński perkusjonista Tatu Rönkkö. Poprzedni longplay formacji to "ii" z 2016 roku.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca