Muzyka

Anita Lipnicka jak Marek Niedźwiecki

Anita Lipnicka wcieliła się w... Marka Niedźwieckiego. Popularna polska wokalistka poprowadziła za dziennikarza jego audycję "Markomania", oczywiście w radiowej Trójce.
- Dzisiaj poprowadzę "Markomanię" w zastępstwie redaktora Niedźwieckiego w Trójce. Start tuż po 11stej - zachęcała przed programem gwiazda. - Jeśli ktoś ma ochotę posłuchać muzyki, która mnie nakręca- wystarczy włączyć radio!!!

Audycję wokalistka zaczęła od swego najnowszego singla "Z miasta". Dalej zaprezentowała utwory Calexico, Hoziera, Bena Howarda, Mumford & Sons, The National czy Cat Power.

Pod tym adresem znajduje się lista piosenek, które zagrała Lipnicka. Tutaj z kolei i tu można odsłuchać audycji.

Przy okazji wokalistka ogłosiła, że w listopadzie wyda nową płytę. Szczegóły wydawnictwa na razie nie są znane.

- Po raz pierwszy od wielu lat nagrywam płytę w Polsce, bez udziału muzyków sesyjnych - mówiła wcześniej o nadchodzącym dziele Lipnicka. - To, co się na niej wydarzy, jest wynikiem pracy zespołowej, z grupą tych samych ludzi, z którymi od ponad dwóch lat występuję na scenie.

W realizacji materiału wspiera ją jej zespół The Hats, który tworzą: Bartosz Niebielecki - bębny, Kamil Pełka - bas, Piotr Świętoniowski - instrumenty klawiszowe oraz Bartek Miarka - gitary.

Anita Lipnicka obecna jest na scenie od ponad 20 lat. Zaczynała jako wokalistka zespołu Varius Manx, z którym nagrała dwa albumy "Emu" (1994) i "Elf" (1995) oraz takie przeboje jak "Zanim zrozumiesz", "Piosenka księżycowa" czy "Zabij mnie". Solo zadebiutowała multiplatynową płytą "Wszystko się może zdarzyć" promowaną tytułowym singlem. Po kilku latach samodzielnych działań związała się - artystycznie i prywatnie - z Johnem Porterem. Ich wspólny longplay "Nieprzyzwoite piosenki" (2003) pokrył się platyną. Łącznie wszystkie płyty Lipnickiej rozeszły się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Studyjną dyskografię gwiazdy zamyka krążek "Vena Amoris" z października 2013 roku.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca