Muzyka

Kinga Preis w klipie Natalii Kukulskiej

Natalia Kukulska opublikowała teledysk do tytułowego nagrania z albumu "Halo tu Ziemia". W utrzymanym w formie fabularnej opowieści klipie wystąpiła ceniona polska aktorka, Kinga Preis, znana z filmu "Córki Dancingu" czy serialu "Ojciec Mateusz".
Fabuła opiera się na indywidualnych, równoległych historiach bohaterów. Przedstawia ich na życiowym zakręcie. Widzimy ich samotność, poszukiwania, dążenia, próby kontaktu z wyższą mocą. Za reżyserię odpowiadają Ewa Radzewicz i Adam Romanowski, z którymi Natalia współpracowała również przy teledysku do swojego poprzedniego singla "Kobieta".

Wideo, w którym zagrała Kinga Preis można obejrzeć pod tym adresem.

"Halo tu Ziemia" to nowoczesna i odważna w brzmieniach kompozycja, która stworzona została przez Natalię w kolektywie z Michałem Dąbrówką, Archie Shevskym i Marcinem Górnym.

- Chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach. W dużym skrócie o tym jest ta piosenka - mówi o swoim tekście do piosenki wokalistka. - Czy przypadkiem nie jesteśmy pionkiem w rękach stwórcyk Czy umiemy korzystać z naszej wolnościw Może to dla nas zbawienne, że nie wszystko jest w naszych rękach i nie mamy na wszystko wpływue Ale kto za tym stoi "Halo tu ziemia, kto nade mną ma moct Halo tu Ziemia, chyba bawi go to". Tyle wiemy o kosmosie, ale nie odpowiemy definitywnie na najważniejsze pytania. "Nowych połączeń brak". Tam rozgrywa się coś, o czym nie mamy pojęcia, a u nas znajoma doczesność, nad którą próbujemy bezskutecznie jeszcze zapanować - "Tam niebo, tu ziemia"(...). Uwielbiam w niej brudne, żywe bębny, wyczynowy arpeggiator i pijanego Norda.

Album "Halo tu Ziemia" to zbiór oryginalnych i nieszablonowych utworów, często wyrywających się z przewidywalnych form produkcyjnych. Czuć dojrzałą kreację i zabawę dźwiękiem, a zarazem wszystkie eksperymenty brzmieniowe są jedynie przyprawą do przekazu treści. Analogowe, mięsiste brzmienia syntezatorów i żywa, dynamiczna perkusja a do tego charakterystyczny, coraz mniej uładzony, chropowaty wokal Natalii to zupełnie nowa, progresywna odsłona Artystki. Trzonem tej płyty są kompozycje i teksty, których oryginalność nie zostawia słuchacza obojętnym. W warstwie lirycznej bywa dowcipnie, nawet autoironicznie,ale nie brakuje powagi i refleksji.

Natalia właśnie rozpoczęła trasę promującą album. Oto harmonogram nadchodzących koncertów:

15 października - Włocławek, CK Browar B
18 października - Lublin, Klub 30
19 października - Biłgoraj, Biłgorajskie Centrum Kultury
20 października - Rzeszów, LUKR
21 października - Przemyśl, Centrum Kulturalne
25 października - Warszawa, Klub MIŁOŚĆ
27 października - Sosnowiec, Sala Widowiskowo-Koncertowa MUZA
10 listopada - Kołobrzeg, Regionalne Centrum Kultury
1 grudnia - Łódź, klub Wytwórnia
8 grudnia - Kielce, Wojewódzki Dom Kultury

Natalia Kukulska to polska wokalistka, autorka tekstów i producentka. Zaczynała od piosenek dla dzieci, by w 1996 roku wydać pokrytą złotem pierwszą "dorosłą" płytę "Światło". Jeszcze większym sukcesem okazał się kolejny album "Puls", który pokrył się platyną. Artystka trzykrotnie nominowana była do Fryderyka. "Ósmy Plan", poprzedni longplay w dorobku Natalii Kukulskiej, ukazał się w lutym 2015 roku.źródło: megafon.pl
przysłano: 16 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca