Muzyka

Najlepsze ballady Scorpions

Chociaż Scorpions dawno temu ogłosili, że wybierają się na emeryturę, coś nie mogą tam dotrzeć. Ku zapewne wielkiej uciesze fanów, hardrockowa legenda właśnie zapowiedziała nowe wydawnictwo. Płyta o wszystko wyjaśniającym tytule "Born To Touch Your Feelings - Best Of Rock Ballads" trafi do sklepów 24 listopada.
40 lat temu ukazał się utwór "Born To Touch Your Feelings". Teraz tytuł tej piosenki to także nazwa wyjątkowej kompilacji, która przypomina historię legendarnego zespołu Scorpions. Płyta zbiera najpiękniejsze i najbardziej legendarne rockowe ballady - między innymi "Born To Touch Your Feelings", "Send Me Angel" czy "Holiday" oraz oczywiście "Wind Of Change" - klasyczny utwór nierozerwalnie kojarzący się w Europie z upadkiem Muru Berlińskiego i końcem zimnej wojny.

Wśród największych klasyków znalazł się także nowy utwór Rudolfa Schenkera - "Always Be With You". To głęboko emocjonalna deklaracja miłości oraz historia o życiowych zmianach - nie jest przypadkiem, że artysta napisał ją po urodzinach swojego najmłodszego syna. "Melrose Avenue" z kolei zawdzięcza swoją nazwę najsłynniejszej ulicy w Los Angeles. Najnowsza piosenka Matthiasa Jabsa doskonale oddaje atmosferę życia w Kalifornii.

Zapowiedź składanki znaleźć można poniżej.Przypomnijmy, że na 1 grudnia zespół Scorpions zaplanował występ w hali Ergo Arena w Trójmieście.

Grupa Scorpions to hardrockowa legenda. Kapela sprzedała w czasie swojej kariery ponad 50 milionów płyt. Ostatni studyjny longplay bandu to "Return To Forever" z 2015 roku.

W składzie Scorpions od 2003 roku znajduje się Polak, Paweł Mąciwoda, grający na gitarze basowej. Oprócz niego i do dzisiaj występujących założycieli zespołu - Klausa Meina i Rudolfa Schenkera - skład uzupełniają Matthias Jabs i Mikkey Dee.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 23 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca