Muzyka

Z "Twojego Vincenta" do filmu o Mötley Crüe

Douglas Booth ("Twój Vincent") typowany jest do roli Nikkiego Sixxa w zapowiadanym od dłuższego czasu filmie "The Dirt" o rockowym zespole Mötley Crüe.
Obraz powstanie na podstawie bestsellerowej książki "Mötley Crüe - Brud. Wyznania gwiazd rocka cieszących się najgorszą sławą" ("The Dirt") Neila Straussa. Nie zabraknie w nim narkotyków, bliskości śmierci oraz sporej liczby atrakcyjnych dziewcząt, czyli tego wszystkiego, co przyczyniło się do powstania i rozwoju legendy kapeli. Współtwórcami wydawnictwa byli muzycy bandu - Tommy Lee, Vince Neil, Mick Mars i Nikki Sixx - którzy także zajmą się produkcją filmu.

25-letni Douglas Booth prowadzi rozmowy w sprawie roli współzałożyciela i basisty Mötley Crüe, Nikkiego Sixxa. Nie obsadzono jeszcze ról pozostałych członków kapeli.

Jeff Tremaine ("Jackass: Bezwstydny dziadek") będzie reżyserował "The Dirt". Scenariusz pisze Rich Wilkes i twórca "Californication" Tom Kapinos. O realizacji filmu mówi się od 2003 roku. W końcu projekt przygarnął Netflix.

W czasie trwającej od 1980 roku kariery grupa Mötley Crüe sprzedała około 100 milionów płyt. Szczyt popularności osiągnęła w latach 80., kiedy ukazywały się krążki "Shout at the Devil", "Theatre of Pain", "Girls, Girls, Girls" oraz "Dr. Feelgood". Ostatni album formacji, "Saints of Los Angeles", pochodzi z czerwca 2008 roku.

W styczniu 2016 roku zespół zagrał ostatni w karierze koncert. Kapela wcześniej zawarła umowę, w ramach której zobowiązała się, że już nigdy nie wystąpi na scenie. Dokument, "Cessation Of Touring Agreement", podpisany przez wszystkich czterech członków formacji - Vince'a Neila, Nikkiego Sixxa, Micka Marsa i Tommy'ego Lee - w obecności świadków, zabrania muzykom powrotu do wspólnego grania na żywo.

Douglas Booth na koncie ma udział w filmach "Noe: Wybrany przez Boga", "Jupiter: Intronizacja" czy "Duma i uprzedzenie i zombie". Ostatnio można go było oglądać w niezwyklej malarskiej animacji "Twój Vincent", gdzie wcielił się w Armanda Roulina, syna Vincenta van Gogha.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 21 listopada 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca