Muzyka

Kanadyjska policja prowadzi śledztwo w sprawie lidera Crystal Castles

Ethan Kath, lider Crystal Castles został oskarżony o seksualne wykorzystywanie przez kolejne kobiety.
Jakiś czas temu, wokalistka Alice Glass wyjaśniła, dlaczego odeszła z Crystal Castles. Na swej stronie artystka napisała list, w którym opowiada o tym, jak przez lata była fizycznie i psychicznie nękana przez współzałożyciela formacji, Ethana Katha.

- Po raz pierwszy wykorzystał mnie, gdy miałam 15 lat, on był 10 lat starszy - napisała. - Zmuszał mnie do seksu, albo wyrzuciłby mnie z zespołu.

Teraz do Alice Glass dołączyły kolejne kobiety, która miały podobne doświadczenia z producentem. Policja z Toronto przyznała, że prowadzi w tej sprawie śledztwo, ale nie chciała podawać szczegółów. Jak donosi "The Daily Beast" jedna z oskarżających została zaczepiona przez Ethan Katha w portalu społecznościowym gdy miała 15 lat. Muzyk miał ja upajać alkoholem i narkotykami i zmuszać do seksu.

Kath wcześniej zaprzeczał oskarżeniom i postanowił podać Alice Glass do sądu. Jak twierdził, przez jej zarzuty został emocjonalnie skrzywdzony. Uważał też, że Alice zależało na tym, by ucierpiało jego dobre imię i reputacja w branży, a przede wszystkim uknuła razem ze swoim chłopakiem Jupiterem Keyesem (eks-Health) plan, by zniszczyć Crystal Castles.

Alice Glass odeszła z Crystal Castles w październiku 2014 roku. W 2015 roku ukazała się jej solowa piosenka "Stillbrith", a w 2017 roku imienna EP-ka.

Grupa Crystal Castles z Glass na wokalu wydała krążki "(I)" (2008), "(II)" (2010) i "(III)" (2012). Miejsce Glass za mikrofonem zajęła Edith Frances. Z nią Kath wydał w 2016 roku płytę "Amnesty (I)".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 grudnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca