Muzyka

Rockowy pazur na Eurowizji – wywiad z Clödie

Clödie wywodzi się z Krakowa, ale obecnie kontynuuje swoją działalność w Częstochowie. Zespół gra przede wszystkim muzykę rockową. Doświadczenie muzyczne tworzących go muzyków, ich szerokie horyzonty, różnorodne zainteresowania i ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań powodują, że grupy nie da się zaszufladkować, przypisując ją do jednego gatunku. Grają mocne, pełne uczucia i pozytywnej energii utwory. Tworząc teksty i muzykę, zespół szuka inspiracji w zwykłych wydarzeniach codziennego życia –  komentuje na swój sposób otaczającą nas rzeczywistość.

 

 

Witam was bardzo serdecznie!

Witamy :)

 

Skąd wziął się pomysł, aby stworzyć piosenkę akurat na Eurowizję?

Pomysł zrodził się w głowach naszych fanów oraz fanów Eurowizji, którzy namówili nas do wzięcia udziału w konkursie. Wszystko działo się bardzo szybko i również decyzja została podjęta błyskawicznie :) Nawiązaliśmy współpracę z brytyjskim kompozytorem i producentem i wspólnie z nimi postanowiliśmy wyprodukować utwór, który wpasowałby się w klimaty eurowizyjne, a jednocześnie oddał nasz charakter.

 

Z czym kojarzy wam się Eurowizja?

Eurowizja to prestiżowy konkurs, który oglądają miliony widzów i to chyba mówi samo za siebie. Jest to najstarszy i najpopularniejszy konkurs muzyczny w Europie. W moim domu co roku oglądamy finał z wielkim zaciekawieniem i kojarzy mi się –  jak wcześniej wspomniałam –  z prestiżem i ogromną popularnością.

Zespół Clödie powinien reprezentować Polskę w tym roku, bo…

Jest to konkurs, który może nam pomóc pokazać się szerszej widowni, zdobyć nowych fanów i pokazać naszą twórczość. Poza tym uważam, że wielkim zaszczytem i wyróżnieniem jest móc reprezentować nasz kraj na europejskiej eurowizyjnej scenie :)

 

Dziękuję wam za to, że mogłem wysłuchać Go! przedpremierowo – utwór jest naprawdę wyrazisty, mocny i ma rockowy pazur. Dlaczego zdecydowaliście się stworzyć akurat taką kompozycję?

Nie ma za co. To my dziękujemy, że mogliśmy go Tobie przedstawić ponieważ bardzo chcieliśmy poznać opinie przed premierą. Zależało nam na tym aby piosenka brzmiała eurowizyjnie i pokazała nasz rockowy charakter. Bardzo zależało nam na tym aby zachować w tym wszystkim siebie.

 

Jak powstał utwór Go! ?

Utwór powstał we współpracy z brytyjskim kompozytorem Michaelem James Down, który już od wielu lat tworzy kompozycje typowo eurowizyjne. Było to dla nas zupełnie nowe doświadczenie i mimo różnych opinii co do aranżacji utworu udało nam się dojść do kompromisu i stworzyć eurowizyjny numer z rockowym zadziorem :)

 

Osobiście uważam, że na Eurowizji niekiedy brakuje wyraźnego pierwiastka w piosenkach. Jakie jest wasze zdanie na temat piosenek na Eurowizji?

Tu się z Tobą zgodzę, często jest tak, że słucha się zgłoszonych piosenek i one totalnie nie łapią za serducho, ale to co w piosenkach eurowizyjnych lubię to, że są bardzo charakterystyczne, co również sprawia, ze ten festiwal jest inny niż wszystkie.

 

Rockowy utwór jeszcze nigdy nie reprezentował Polski na Eurowizji. Nie boicie się tego przełamać?

Nie, nie boimy się i uważamy, że nasza piosenka skrojona jest na miarę tego konkursu :) ale nie nam to oceniać, niech ocenią to odbiorcy. Opinie, które pojawiły się po premierze naszego utworu na YT, pokazują, że piosenka się podoba, co potwierdza duża ilość pozytywnych komentarzy i wpisów fanów Eurowizji, a to ogromnie nas cieszy.

 

Jaki jest zespół Clödie?

Zespół Clödie jest ciekawy świata, jest otwarty na nowe, ciekawe wyzwania, jednak zawsze chce pokazać w swoich kompozycjach rockową nutę z mocnym, charakterystycznym wokalem i zawsze chce żeby jego piosenki czymś się wyróżniały i były rozpoznawalne.

 

Ogromnie dziękuję za wywiad! 

Dzięki!

 

Wojtek Kułaga

Wojtek Kułaga

26 Kraków
412 artykułów
Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi bloga Recenzje Wojtka. Jego życie jest mocno związane z muzyką - śpiewa, prowadzi swój kanał na YouTube, gra na gitarze, komponuje. Uwielbia pop i muzykę…
Zasłużeni dla serwisu


przysłano: 6 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca