Muzyka

Clann otworzył kolejne filmowe wrota do baśniowego świata "KIN Fables"

Rycerze, wróżki i duchy to jedynie przedsmak tego, co czeka nas w sennym świecie fantastycznym, budowanym misternie przez Clann. W sieci pojawiła się niezwykła krótkometrażówka "The Stolen Child" .
Clann (ze staro-irlandzkiego "rodzina") to alias artysty, filmowca i kompozytora-samouka Sebastiana McKinnona. Muzykę Clannu można opisać jako połączenie trip-hopu i aranżacji orkiestrowych, wśród których lekko potańcuje zwiewny, rozmarzony głos kanadyjskiej piosenkarki i tekściarki Charlotte Loseth aka Sea Oleena. Wokal Oleeny doprawia emocjonalne brzmienia Sebastiana nutą tajemnicy, wieńcząc eteryczne dźwiękowe przestrzenie.

"The Stolen Child" to pierwsza część kolejnej krótkometrażowej trylogii, dopełniającej wizualnie powstały wcześniej materiał muzyczny zawarty w opublikowanym niedawno albumie "Seelie". Wstrzymująca na 10 minut oddech nowa produkcja reżysera i kompozytora porywa widzów do kolejnych zakamarków baśniowej krainy Faerie.

Piękno filmu zawdzięczamy nie tylko leśnej scenografii "nie z tej epoki", ale przede wszystkim wspaniałym aktorkom, odgrywającym dwie główne role: Oriana Leman (The Faerie Queen) i Alisa Sabirova (The Faerie Child), których urok i aura natychmiast hipnotyzują, skupiając na sobie całą uwagę.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Nowy klip to kontynuacja trwającego już 5 lat projektu muzyczno-filmowego "KIN Fables". Warto zapoznać się z poprzednimi trzema filmami CLANNu, niekoniecznie chronologicznie - każdy z nich wnosi do świata "KIN Fables" inny ważny element, każdy jest ucztą dla zmysłów i wyobraźni. Każdy przywołuje unikalne emocje i wspomnienia, które wiążemy z dzieciństwem, niewinnością, światłem - czymś zgoła nienamacalnym.

Poprzednia seria "KIN Fables" zdobyła liczne światowe nagrody i wyróżnienia, wśród których znalazły się m.in. Vimeo Staff Pick i Best Cinematography Award na 2013 Fantasia International Film Festival.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 14 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca