Muzyka

OPOWIEŚCI Z BRZUCHA WIELORYBA - czyli nowa płyta HENRY DAVID'S GUN!

Tales from the Whale's belly to najnowsza płyta zespołu Henry David's Gun, która już za 4 dni ujrzy światło dzienne. Muzycy zapowiadają: Wieloryb to nasze medium. Schroniliśmy się w jego brzuchu przed rozpędzonym światem i rozpraszającymi bodźcami współczesności. W jego szumiącym inspiracjami i pełnym słonej ciszy wnętrzu przez ostatnie dwa lata komponowaliśmy muzykę i pisaliśmy teksty do kolejnych dziesięciu utworów - opowieści, które złożą się na najnowszy długogrający album Henry David’s GUN pt.: Tales from the Whale's belly.

 

 

Henry David to pseudonim artystyczny Wawrzyńca Dąbrowskiego, który wraz z towarzyszącymi mu muzykami powołał do życia twór z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Pozostaje w nim wierny czemuś co można by było określić "analogowo-akustycznym" podejściem do muzyki.

Relacje między ciszą a dźwiękami tworzą w Henry David’s GUN nabrzmiałą emocjami warstwę rozcinaną charakterystycznym męskim wokalem. Nagrywane w pomieszczeniach drewnianego wiejskiego domu kompozycje nie obfitują w stricte rockowe, agresywne zagrania, towarzyszą im natomiast specyficzny puls oraz utopione w głębokich pogłosach, niemalże baśniowe brzmienia przywodzące na myśl twórczość takich artystów jak choćby: Foreign Fields, Bon Iver czy nawet Nick Cave.

 

 

NADCHODZĄCE KONCERTY - TALES FROM THE WHALE'S BELLY TOUR

 

08.03 / POBIEDZISKA

10.03 / OSTRÓW MAZ.

11.03 / BIAŁYSTOK

14.03 / POZNAŃ

11.05 / WARSZAWA

25.05 / NIEBOWO

26.05 / ZAMOŚĆ

16.06 / ŁOSIE

04.08 / GORLITZ (DE)

11.10 / RZESZÓW

12.10 / ŁAŃCUT

 

Zespołem opiekuje się Agencja Koncertowa Borówka Music:

www.facebook.com/borowkamusic

 

Patronat medialny:
Wywrota

Wojtek Kułaga

Wojtek Kułaga

26 Kraków
411 artykułów
Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi bloga Recenzje Wojtka. Jego życie jest mocno związane z muzyką - śpiewa, prowadzi swój kanał na YouTube, gra na gitarze, komponuje. Uwielbia pop i muzykę…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca