Muzyka

Kortez śpiewa z Mashą Qrellą

Kortez opublikował klip do koncertowego nagrania "Like Father Like Son". Scenę dzielił z Mashą Qrellą.
Piosenka "Like Father Like Son" znalazła się na limitowanej edycji drugiego albumu Korteza "Mój Dom" i pochodzi ze wspólnego koncertu, który odbył się 10 września 2017 roku w Teatrze Nowym w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Wideo można obejrzeć poniżej.

Kortez i Masha Qrella spotkali się w 2016 roku podczas trasy promującej płytę "Bumerang". Spędzili wtedy ze sobą blisko dwa miesiące i zagrali ponad 30 koncertów. Większość utworów, które trafiły na edycję limitowaną "Mojego domu" powstała podczas trasy, w czasie prób i w pokojach hotelowych, a także w trakcie pamiętnej sesji w nocy z 13 na 14 października 2016 roku w warszawskim studio Jazzboy.

Masha Qrella to berlińska artystka o niemiecko-rosyjskich korzeniach od lat związana z tamtejszą sceną niezależną. Tworzy delikatne, melodyjne piosenki w stylistyce indie popu z domieszką zmysłowej elektroniki. Jej płyta "Keys" miała polską premierę na początku września ubiegłego roku.

Kortez to polski muzyk, który naprawdę nazywa się Łukasz Federkiewicz. Jest kompozytorem, wokalistą, gitarzystą, pianistą, gra także na puzonie. Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem z którego umiejętnie korzysta. Zadebiutował we wrześniu 2015 roku albumem "Bumerang", który pokrył się platyną. Z płyty pochodzą single "Zostań", "Od dawna już wiem" i "Z imbirem". Muzyk został też wyróżniony Fryderykiem w kategorii fonograficzny debiut roku oraz "Mateuszem" Trójki za debiut. Jego najnowszy album "Mój dom" ukazał się 3 listopada.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca