Muzyka

Zobacz Johna Legenda jako współczesnego Jezusa

Do sieci trafiły zaskakujące zdjęcia Johna Legenda w roli Jezusa. Gwiazdor R&B wciela się w tytułową postać w musicalu "Jesus Christ Superstar Live!".
Stacja NBC wystawi muzyczny spektakl na żywo. W Jezusa wcieli się popularny wokalista, John Legend, króla Heroda sportretuje rockman Alice Cooper, a Sarah Bareilles pojawi się jako Maria Magdalena.

Jeśli kogoś zaskoczył wybór Johna Legenda do roli Chrystusa, będzie zszokowany, gdy zobaczy jego stroje. Odpowiedzialny za kostiumy Paul Tazewell postawił bowiem na współczesne ubrania i casualowy look.

- Od pierwszego spotkania z reżyserem Davidem Leveaux wiedziałem, że nasza produkcja będzie współczesna - tłumaczy Paul Tazewell. - Nasze kostiumy mają w sobie coś dystopicznego. Uważam, że współczesny ubiór fajnie kontrastuje ze starożytną choreografią.

Artysta dodał, że inspirację czerpał z mody na ulicach Nowego Jorku. Podglądał też, jak się ubierają ludzie na Bliskim Wschodzie.

Pod tym adresem można zobaczyć Johna Legenda w stroju Jezusa.

Rock opera "Jesus Christ Superstar" Andrew Lloyd Webbera i Tima Rice'a przedstawia ostatni dzień z życia Chrystusa. W broadwayowskim oryginale z 1971 roku w roli Jezusa pojawił się Jeff Fenholt. Dzieło doczekało się później wielu scenicznych wersji, a jednym z najsłynniejszych odtwórców tytułowej roli był frontman Deep Purple, Ian Gillan. W roku 1973 reżyser Norman Jewison zrealizował filmową wersję produkcji z Tedem Neeleyem w roli śpiewającego Zbawcy. Króla Heroda zagrał wówczas Josh Mostel. Obraz był jednym z największych kasowych przebojów 1973 roku. Z musicalu pochodzą przeboje "I Don't Know How to Love Him", "Hosanna" czy "What´s the Buzz""/"Strange Thing Mystifying".

Andrew Lloyd Webber i Tim Rice czuwają nad telewizyjną inscenizacją, a wspierają ich Marc Platt, Craig Zadan i Neil Meron. David Leveaux odpowiada za reżyserię. Premierę wyznaczono na 1 kwietnia 2018 roku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca