Muzyka

Koncert The Rolling Stones w Polsce - czy to pożegnalna trasa koncertowa?

Ostatni wywiad udzielony przez perkusistę zespołu The Rolling Stones wywołał w fanach legendarnej ekipy ogromną dawkę smutku. Charlie Watts powiedział, że nie miałby nic przeciwko, gdyby Stonesi zakończyli swoją działalność nawet następnego dnia. Czy zapowiedziana trasa koncertowa The Rolling Stones miałaby być ich ostatnią trasą?

Wywiad z Charlie Wattsem

Nie miałbym nic przeciwko, gdyby The Rolling Stones powiedziało… dość.”. Tymi słowami Charlie Watts wywołał ogromne zamieszanie wśród fanów zespołu oraz muzyków na całym świecie. Stonesi występują już na scenie od ponad 50-ciu lat i w tym czasie osiągnęli wiele sukcesów. Kreowani z początku swojej kariery na przeciwieństwo Beatlesów, Stonesi utworzyli swój własny, unikalny styl gry. Ekipa Micka Jaggera była idealnym przykładem Sex & Drugs & Rock’n’roll. To z tym zespołem kojarzy się największe ekscesy, najlepsze koncerty oraz muzykę, która spodobała się wszystkim ludziom.

Niestety, 50 lat na scenie robi swoje, członkowie zespołu do najmłodszych wiekiem już nie należą i każdy koncert wymaga od nich niebywałego poświęcenia. Charlie Watts, perkusista The Rolling Stones, zaczyna powoli odczuwać swój wiek. Chciałby poświęcić się rodzinie oraz odpocząć, a stałe koncertowanie po całym świecie nie ułatwia mu tego zadania. Swoją opinię wyraził w swoim ostatnim wywiadzie, w którym oświadczył, że myśli o końcu Stonesów, pomimo tego, że kocha grać z Mickiem oraz Keithem.

Słowa Wattsa wywołały poruszenie na całej scenie muzycznej. Oczywiście perkusista Stonesów nie miał złych zamiarów i nie chciał wywołać zbędnych afer oraz kłótni, co również zaznaczył pod koniec wywiadu.

Odpowiedź Micka Jaggera

Nie trzeba było długo czekać na publiczną odpowiedź wokalisty The Rolling Stones, Micka Jaggera. Nawiązując do wywiadu udzielonego przez Charlie Wattsa, Mick powiedział, że nie myśli o przyszłych koncertach jako tych ostatnich.

Swoją wypowiedź podsumował zdaniem:

Kiedyś nadejdzie moment, w którym nie będziemy chcieli dłużej tego robić z jakiegoś powodu, ale nie uważam, żeby nadeszło to jeszcze tego lata.”.

Słowa Charlie Wattsa oraz Micka Jaggera nie są ze sobą zgodne. Z jednej strony Charlie chciałby już odpocząć, zaś Mick uważa, że rozpad zespołu nie nastąpi tego lata. Niewątpliwie przyszłość The Rolling Stones stoi pod znakiem zapytania, dlatego okazać się może, że zapowiedziana trasa koncertowa będzie ostatnią trasą Stonesów.

Koncert The Rolling Stones w Polsce

Legendarny zespół rockowy w ramach trasy koncertowej wystąpi w Polsce. Do tej pory Stonesi zagościli w naszym kraju zaledwie trzy razy. Po raz pierwszy zagrali w 1967 roku w Warszawie, następnie w 1998 roku w Chorzowie, a po raz ostatni w 2007 roku ponownie w stolicy. Po 11-stu latach nieobecności przed polską publiką Stonesi wracają do Warszawy na PGE Narodowy. Koncert odbędzie się 8 lipca 2018 roku (kup bilety na The Rolling Stones).

Koncert na Narodowym jest wydarzeniem wyjątkowym. Po pierwsze Stonesi wracają do nas po 11-stu latach, a po drugie istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to ostatnia trasa koncertowa The Rolling Stones.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 marca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca