Muzyka

The Necks w Małopolskim Ogrodzie Sztuki

22 marca w krakowskim Małopolskim Ogrodzie Sztuki zagra australijska kapela The Necks.
Największe trio na świecie - pisał o nich Geoff Dyer z "New York Timesa". Podobnych komplementów nie szczędzą The Necks inni dziennikarze, ale też muzycy. Karl Hyde, wokalista Underworld, określił wspólny występ z australijskim triem mianem jednego z najważniejszych w swojej karierze. Na przestrzeni trzech dekad działalności, The Necks współpracowali m.in. Brianem Eno, Ilanem Volkovem i Swans. Ich dobrym znajomym jest także krajan z Antypodów - Nick Cave. W styczniu otwierali jego występy podczas australijskiego tournee.

W lutym ukazał się już 17 w dorobku tria album "Unfold". The Necks będą go promować także w Polsce. Zespół przyjął zaproszenie Artura Rojka i wystąpi w Krakowie na scenie MOS, jako kolejny wykonawca projektu Something Must Break.

The Necks to pianista i organista Chris Abrahams, perkusista Tony Buck oraz basista Lloyd Swanton. Zespół założyli w 1987 roku, mając na koncie bardzo różnorodne doświadczenia muzyczne (od bluesa do popu). Równie bogata i nieprzewidywalna okazała się twórczość tria. Klasyfikowana przez krytyków jako eksperymentalny jazz, rockowa awangarda, a nawet muzyka współczesna (porównania do Phillipa Glassa i LaMonte Younga).

Siłą The Necks do dzisiaj pozostają jednak występy na żywo. Nieprzewidywalne, oparte na zespołowej improwizacji, zawsze uwzględniające specyfikę i akustykę danego miejsca. Taki będzie również krakowski koncert zespołu. Jak przyznają muzycy, wychodząc na scenę, nie myślą o tym, co i w jaki sposób będą grali. Zabierają siebie i fanów w dźwiękową podróż, która może zdarzyć się tylko w tym konkretnym czasie i miejscu.

Zespół wystąpi na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki 22 marca 2018 roku. Koncert stanowi część europejskiego tournee, którym trio świętuje 30-lecie działalności. To zarazem kolejne wydarzenie projektu Something Must Break, którego kuratorem jest Artur Rojek. W ramach cyklu są prezentowani wykonawcy wymykający się muzycznym schematom. Do tej pory na scenie MOS wystąpili Priests, Mount Eerie i Cities Aviv.

Sprzedaż biletów za pośrednictwem kasy Teatru im. Słowackiego oraz Małopolskiego Ogrodu Sztuki oraz on-line na teatrwkrakowie.pl oraz mos.art.pl. Bilety w przedsprzedaży: 50 zł; uczestnicy OFF Festival: 35 zł, bilety w dniu koncertu: 60 zł, uczestnicy OFF Festival: 40 zł.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 marca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca