Muzyka

Dorota Miśkiewicz. Caminho para Evora feat. Miroca Paris

Dorota Miśkiewicz ze specjalnym projektem: Dorota Miśkiewicz. Caminho para Evora feat. Miroca Paris
21 lipca Teatr Muzyczny, Ladies’ Jazz Festival 2018 Gdynia!

 

Dorota Miśkiewicz wspaniała polska wokalistka, współpracująca m.in. z Jerzym Wasowskim, Grzegorzem Turnauem, Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Cesarią Evora  i całą swoją niezwykle umuzykalnioną znaną rodziną wystąpi ze specjalnym projektem poświęconym właśnie bosonogiej gwieździe z Wysp Zielonego Przylądka, nieodżałowanej Cesarii, na Ladies’ Jazz Festival w Gdyni.

W pewnym sensie to był najważniejszy moment w mojej biografii artystycznej” – wyznaje Dorota. “Cesaria to artystka z wyjątkową wrażliwością, muzykalnością, znana i podziwiana na całym świecie, nie tylko ze względu na muzykę, ale także osobistą historię, szacunek dla ludzi, zaangażowanie w problemy społeczne. To ważna postać. Nagrywałam i koncertowałam z Cesarią Evorątakie słowa w biografii wiele znaczą.”. A pierwszy z tych koncertów miał miejsce przeszło 10 lat temu właśnie w Gdyni i nie jest przypadkiem, że projekt Caminho para Evora, stworzony z utworów Cesarii, skomponowanych dla Cesarii m.in. przez sławnego i niezwykle lubianego w Polsce Tito Paris oraz inspirowanych afrykańsko-karaibsko-brazylijskimi rytmami Capo Verde będzie stanowił trzon festiwalowego spektaklu Doroty Miśkiewicz i jej przyjaciół 21 lipca w teatrze Muzycznym w Gdyni. Nie zabraknie oczywiście również utworów specjalnie przygotowanych na ten wyjątkowy koncert.

Dorocie Miśkiewicz towarzyszyć będą: Miroca Paris – bratanek sławnego Tito, na instrumentach perkusyjnych, ale i zaśpiewa; wirtuoz gitary Marek Napiórkowski, który jest odpowiedzialny za warstwę kompozycyjną i produkcyjną wielu płyt Doroty; Tomasz Kałwak na syntezatorze, Robert Kubiszyn na basie i Robert Luty na perkusji.

Zapraszamy na ten gorący lipcowy koncert – 21.07.2018 Teatr Muzyczny w Gdyni. Bilety już w ebileteriach w cenie 60, 80, 100,00zł.

 

od: 21 lipca 2018, 20:00
do: 21 lipca 2018, 23:00 Teatr Muzyczny w Gdyni
Gdynia

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Mac
Mac 24 maja 2018, 19:18
Niezwykle popularna, uwielbiana muzyka Cesarii Evora w wykonaniu współpracującej z nią Doroty Miśkiewicz i Jej wieloletnim perkusjonistą, autorem muzyki, Mirocą Parisem wraz z grupą wspaniałych polskich artystów
Maria
Maria 2 września 2018, 22:44
Jaka współpraca?????
Miśkiewicz to kłamliwe dziewucha!!
Przeczytajcie biografię Cesaria Evora Elżbiety Sieradzinskiej!!
przysłano: 24 maja 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca