Muzyka

Kto rządzi na Spotify?

Dzięki rewelacyjnemu albumowi „Vibras” oraz współpracy z wieloma topowymi nazwiskami, J Balvin znalazł się na pierwszym miejscu najpopularniejszych wykonawców w Spotify na całym świecie. Miesięcznie kolumbijskiego artysty słucha średnio 48 milionów użytkowników serwisu – to najwyższy wynik w historii jakiegokolwiek latynoskiego artysty.

 


Jedyne, co mogę powiedzieć to: dziękuję, dziękuję! Jestem niezmiernie wdzięczny oraz dumny, że to właśnie mi przypadł zaszczytny tytuł najpopularniejszego artysty w globalnym rankingu Spotify. To znacznie więcej niż J Balvin – to cały ruch i w dodatku hiszpańskojęzyczny. Dzięki temu wiemy, że Latynosi potrafią dotrzeć do publiczności bez względu na narodowość, nie zatracając przy tym swojej tożsamości. To wielkie osiągnięcie dla całej latynoskiej społeczności. Bardzo dziękuję Spotify za olbrzymie wsparcie dla ruchu reggaeton – powiedział J Balvin.
 


Płyta „Vibras” już teraz została uznana przez dziennikarzy wpływowych magazynów „Rolling Stone”, „Billboard” i „TIME” za jeden z najlepszych albumów wydanych dotychczas w 2018. Pochodzący z Medellín w Kolumbii José Álvaro Osorio Balvin – znany na całym świecie jako J Balvin – został nazwany przez „Billboard” najbardziej przełomowym latynoskim artystą od wielu, wielu lat.

Muzyk jako jedyny latynoski artysta trafił do rubryki „Rolling Stone” „Nowe Klasyki” – kreatywnych wizjonerów, którzy nie chcą podporządkować się archaicznym zasadom i wyznaczają kierunki przyszłości. J Balvin nie zapomina o pierwszej fali artystów reggaeton z Puerto Rico. W swojej twórczości łączy te wpływy z kolumbijskim i mainstreamowym hip-hopem, uwodzicielskimi tekstami oraz wielkim zamiłowaniem do mody.

J Balvin może pochwalić się 50 mln obserwujących w mediach społecznościowych i łącznym wynikiem 10 miliardów wyświetleń na YouTube. Poprzedniego lata „Mi Gente” zostało pierwszym w całości hiszpańskojęzycznym utworem, który trafił na pierwsze miejsce Spotify Global 50 chart. Balvin właśnie prześcignął Drake’a w walce o tytuł najpopularniejszego artysty w Spotify. W swojej karierze autor albumu „Vibras” współpracował z takimi artystami jak Beyoncé, Justin Bieber, Cardi B, Liam Payne, Nicky Jam, Pharrell Williams, Ariana Grande, Major Lazer, Poo Bear, Juanes, Daddy Yankee, Camilla Cabelo i wielu więcej. Ale Balvin nagrywa nie tylko z gwiazdami znanymi na całym świecie. Współpracuje także z innymi artystami reggaeton (Wisin y Yandel czy Zion & Lennox), latynoskimi wykonawcami łączącymi różne gatunki (Carla Morrison, Rosalio) czy innowacyjnymi muzykami, o których zaczyna być coraz głośniej (Willy William, Anitta i Jeon).

Płyta „Vibras” w znacznej mierze została wyprodukowana przez Sky – wieloletniego współpracownika artysty pochodzącego z Kolumbii oraz pioniera reggaetonu z Puerto Rico – Tainy. Willy William i Chuckie & Childsplay odpowiadają za produkcję odpowiednio „Mi Gente” i „Machika”. Głównym zamysłem, który przyświecał Balvinowi przy nagrywaniu „Vibras”, było sprawienie, że publiczność z całego świata szybko mogła utożsamić się z atmosferą i klimatem każdej piosenki, przy okazji dbając o popularyzowanie rytmów latino i języka hiszpańskiego na arenie globalnego popu.

Najnowsza płyta J Balvina „Vibras” będzie dostępna w sprzedaży fizycznej w Polsce już od 29 czerwca. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na Album Release Party w Teatro Cubano w Warszawie.

Wojtek Kułaga

Wojtek Kułaga

26 Kraków
412 artykułów
Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi bloga Recenzje Wojtka. Jego życie jest mocno związane z muzyką - śpiewa, prowadzi swój kanał na YouTube, gra na gitarze, komponuje. Uwielbia pop i muzykę…
Zasłużeni dla serwisu


przysłano: 27 czerwca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca