Muzyka

Ballady świata - koncert galowy XI Festiwal Twórczości KOROWÓD 2018

,,Ballady świata” KONCERT GALOWY 11. FESTIWALU TWÓRCZOŚCI KOROWÓD

24 listopada o godz. 19:00 zapraszamy do Opery Krakowskiej, gdzie tym razem zaprezentujemy piosenki takich twórców, jak: Georges Brassens, Leonard Cohen, Paolo Conte, Bob Dylan, Lluis Llach czy Jaromir Nohavica. Wykonają je, w polskich przekładach,: Alosza Awdiejew, Renata Przemyk oraz ,,Zespół Reprezentacyjny”, czyli uznani artyści, obecni na scenie muzycznej od lat.

Czas koncertu ok. 2h Organizator: Fundacja Piosenkarnia Anny Treter (www.piosenkarnia.pl)

Wykonawcy koncertu galowego ,,Ballady świata”: Alosza Awdiejew to wyjątkowy artysta estradowy, a także tłumacz, aktor, felietonista i naukowiec. Zaprezentuje recital złożony z ballad Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy, z romansów rosyjskich i piosenek z Odessy, a także pieśni Cyganów i Żydów rosyjskich. A wszystko to zostanie okraszone elementami autorskiej satyry. Towarzyszyć mu będą Kazimierz Adamczyk na kontrabasie i Michał Półtorak na skrzypcach.

Renata Przemyk to artystka niezwykła, oryginalna i poszukująca. W programie jej koncertu znajdą się wspaniałe pieśni Leonarda Cohena w tłumaczeniach Daniela Wyszogrodzkiego, a także inne piękne ballady, które w wykonaniu tej artystki wyzwalają w słuchaczach ogromne emocje. Szczęśliwie, po wielu latach hibernacji ,,Zespół Reprezentacyjny” powrócił w swoim najlepszym składzie (Gugała – Hernik - Karlsbad – Łobodziński - Wojtczak), by sporadycznie pojawiać się na scenie. Podczas naszej gali zespół wykona utwory ze starych i nowych programów, między innymi piosenki Lluisa Llacha, Georgesa Brassensa, Boba Dylana, Jaromira Nohavicy i Paolo Conte w tłumaczeniach własnych i przyjaciół.

Ballady świata - koncert galowy XI Festiwal Twórczości KOROWÓD 2018

kup bilety KRAKÓW
Opera Krakowska 2018-11-24
24 listopada 2018
KRAKÓW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 9 września 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca