Muzyka

Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia

„Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza” to kameralne przedsięwzięcie, które w 2018 roku będzie miało swoją 3.edycję. Średnio raz w miesiącu w krakowskiej Willi Decjusza – miejscu, które już pół tysiąca lat temu zostało zaprojektowane właśnie jako przestrzeń wymiany myśli - odbywają się koncerty monograficzne.
Ideą cyklu są prezentacje współczesnej sztuki muzycznej i rozmowy z kompozytorami, prowadzone przez krytyków i dziennikarza z kręgu kultury.
Gośćmi „Salonu…” byli do tej pory tak znakomici twórcy jak Paweł Mykietyn, Ryszard Krynicki, Agata Zubel, Andrzej Kwieciński, Paweł Łukaszewski, Edward Pasewicz, Roderik de Man czy Krzysztof Penderecki.

Poczynając od tegorocznej edycji spektrum muzyczne projektu zostaje poszerzone i obok sztuki współczesnej prezentowane tu będą również perełki muzyki dawnej. Aby nie zatracić jednak idei „spotkań”, do koncertów z muzyką dawną zapraszani będą znawcy tych właśnie epok, którzy przybliżą publiczności alkowy powstawiania dzieł barokowych.

Program i wykonawcy na: www.chorpolskiegoradia.pl

Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia

kup bilety KRAKÓW
Kraków - Willa Decjusza 2018-12-16
od: 23 września 2018
do: 16 grudnia 2018

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 23 września 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca