Muzyka

U.K.SUBS + GA- GA ZIELONE ŻABKI

U.K.SUBS zagrają w Starym Klasztorze!

wROCKfest.pl zaprasza do Wrocławia na koncert brytyjskiej legendy punk rocka! Zespół U.K.SUBS wystąpi 26 stycznia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, a towarzyszyć im będzie rodzima legenda punk rocka – GA-GA ZIELONE ŻABKI .

U.K. Subs to angielska grupa punkrockowa, wpisująca się w historię punka od jego początków do czasów obecnych. Założona w 1976 przez Charliego Harpera, wokalistę związanego poprzednio ze sceną rhythm and blues. Początkowa nazwa brzmiała The Subversives, wkrótce została skrócona do The Subs, a potem zmieniona na UK Subs, gdyż okazało się, że istnieje już zespół o nazwie The Subs. Ich twórczość muzyczna charakteryzowało połączenie punka, rock and rolla z pub rockiem. W 1979 GEM Records wydała ich pierwszy album Another Kind of Blues. Z dobrym przyjęciem spotkały się kolejne wydawnictwo – album Crash Course (1980) i single Stranglehold czy Tomorrow's Girls. Zespół poprzedzał występy The Police podczas trasy po USA. Po przeminięciu początkowej mody na punk, zespół nie przerwał działalności i nie zmienił stylu (choć pojawiły się widoczne wpływy hard rocka i heavy metalu – wydawał kolejne płyty i intensywnie koncertował w ojczyźnie, USA i całej Europie. Piosenka UK Subs "Down on the Farm" została nagrana przez zespół Guns N' Roses i wydana na płycie "The Spaghetti Incident? " U.K.SUBS byli pierwszą punkową grupą, która odwiedziła nasz kraj. W 1983 r. zagrali trasę koncertową wspólnie z zespołem Republika U.K. Subs na swoim koncie mają 26 albumów. Ich utwory grali m.in: The Exploited, Henry Rollins, Die Toten Hosen, Guns'N'Roses, Kazik i Kult, Farben Lehre. W 2016 roku ukazał się ostatni album U.K.SUBS „Ziezo”. Tytuł pochodzi z języka niderlandzkiego i oznacza skończoną dobrze wykonaną pracę. Charliemu i jego kolegom z zespołu udało się dokonać tego czego nie zrobił wcześniej żaden inny zespół. Wydać albumy w kolejności alfabetycznej od A do Z.

Aktualny skład zespołu przedstawia się następująco: Charlie Harper – wokal, Alvin Gibbs- bass, Stephen Straughan – gitara oraz Jamie Olivier – perkusja.

U.K.SUBS + GA- GA ZIELONE ŻABKI

bilety niedostępne WROCŁAW
Klub Muzyczny Stary Klasztor 2019-01-26
26 stycznia 2019
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 19 pazdziernika 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca