Muzyka

13 Festiwal Niewinni Czarodzieje

XIII FESTIWAL WARSZAWSKI NIEWINNI CZARODZIEJE SEN O WOLNOŚCI

Podczas tegorocznej edycji festiwalu chcemy na nowo odnaleźć wolnego ducha stolicy. Z dystansu charakterystycznego dla Niewinnych Czarodziejów spojrzymy na wolność i przemiany, jakim ulegała Warszawa i jej mieszkańcy. Sto lat niepodległości kształtowało stołeczność, ale też prowokowało do manifestowania warszawskiej niezależności.

23.11 piątek

Daj mi tę noc Dancing spod ciemnej gwiazdy


Podczas tegorocznego dancingu tanecznym krokiem wkroczymy do ciemnej, praskiej strony miasta. Będziemy mówić warsiaską gwarą. To jedyna noc, gdy wyczarowani przez stołeczną artystkę Mroux wyreźnicy i doliniarze są niegroźni. W przebraniu można dołączyć do rzeszy typów spod ciemnej gwiazdy: apaszów, bikiniarzy, cinkciarzy; przedstawicieli i przedstawicielek zawodów wstydliwych oraz letko nieobyczajnych, o których też przecież śpiewano ballady. Tej nocy ciężko pracujący lud Warszawy mówi: „Daj mi tę noc” i tańczy, póki nie dosięgnie go ręka sprawiedliwości. Pod batutą Jakuba Lubowicza muzycznie będzie chuliganić szemrana orkiestra Nika i Gang Cwaniaków, a jako gwiazdy wieczoru zabłysną Felicjan Andrzejczak oraz Halina Frąckowiak.

24.11 sobota

Nie bój się fal Skubas z gościnnym udziałem Wojciecha Waglewskiego
Koncert


Tegoroczna edycja Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje opowiada o wolności jako wartości, której bronimy od lat. Zaproszenie do udziału w festiwalowym koncercie przyjął Skubas - twórca bezkompromisowy, do bólu szczery i wiarygodny. Jego inspiracjami podczas występu będą artyści niezależni, niepokorni i niezwykli. Posłuchamy utworów m.in. Grzegorza Ciechowskiego, Tomasza Lipińskiego czy Myslovitz, przygotowanych przez artystę specjalnie na ten wieczór. Gościem Skubasa podczas koncertu „Nie bój się fal” będzie Wojciech Waglewski – legendarny lider zespołu Voo Voo. Będzie to pierwszy w historii ich wspólny występ. Po koncercie zapraszamy na silent disco, podczas którego zatańczymy w słuchawkach do muzyki trzech didżejów.

25.11 niedziela

Moda ze szczerych chęci
Warszawska ulica na wybiegu – pokaz mody


Od pomysłowych gospodyń domowych, które z „Przekroju” czerpały wiedzę, jak przerobić trampki na baleriny, przez Modę Polską, która pod płaszczykiem ministerialnej instytucji tętniła estetyczną wolnością, po subkultury lat 80., które kontestowały nie tylko rzeczywistość społeczną, ale i polityczną. Moda to coś więcej niż styl. W czasach, gdy nie było nic, a ulice zalewała wszechogarniająca szarość, kreatywność Polek nie znała granic – przerabianie, farbowanie, szycie z zasłonek, obrusów i koców było naturalną obroną przed uniformizacją. Gdy moda stała się manifestacją poglądów, zrobiło się niebezpiecznie – najpierw dla obywateli, potem dla systemu. Moda jako wyraz indywidualizmu, moda jako przejaw wolności, moda jako forma buntu. Pokaz mody z przymrużeniem oka poprowadzi Katarzyna Pakosińska.

13 Festiwal Niewinni Czarodzieje - Koncert i silent disco

kup bilety WARSZAWA
Klub Palladium 2018-11-24
od: 18 listopada 2018
do: 24 listopada 2018

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 8 listopada 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca