Muzyka

MOUNT JAZZ - Koncert charytatywny dla Wandy Warskiej

* MOUNT JAZZ – koncert charytatywny dla Wandy Warskiej *

Wielcy, więksi, najwięksi. Wierzchołek jazzu. Spotkanie na szczycie. Jednym słowem MOUNT JAZZ. Jedyny taki wieczór. Niepowtarzalna aura wzruszeń, muzyki i przyjaźni. Czy cokolwiek liczy się ponad to?
Wystarczył jeden telefon – wszyscy powiedzieli TAK. Tak, zagramy dla Wandy Warskiej, skoro jest w potrzebie. A jest. Schorowana, wymaga pomocy, rehabilitacji, kosztownych zajęć przywracających zdrowie. Chcemy jej pomóc. Możemy pomóc. To takie proste. Jeden gest, jeden wieczór, jeden bilet. Wanda Warska, legenda polskiej sceny jazzowej. Muza artystów, poetka, wokalistka, zawsze w nierozłącznym duecie z pianistą i kompozytorem, mężem Andrzejem Kurylewiczem. Zawsze zaskakująca, nieodgadniona, z głową w chmurach. Złotowłosa, liryczna, zakochana w poezji i w życiu. Tak było w krakowskich opłotkach i potem w Warszawie - w teatrach, na koncertach, w niezapomnianej Piwnicy Wandy Warskiej na Starym Rynku. Warska – epoka w polskim jazzie.
To dla niej będzie działo, będzie się grało. Skrzyknęliśmy się bez chwili wahania. Wśród wykonawców – dobrodziejów: Grażyna Auguścik, Czesław Bartkowski, Krzesimir Dębski, Urszula Dudziak, Krzysztof Herdzin, Anna Jurksztowicz, Andrzej Jagodziński, Wojciech Karolak, Dorota Miśkiewicz, Henryk Miśkiewicz, Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Namysłowski, Janusz Strobel, Lora Szafran, Ewa Uryga. Aktorki- Beata Ścibakówna i Joanna Trzepiecińska przypomną wiersze Wandy Warskiej.
Pełny afisz zobaczycie za chwilę – piękny projekt honorowo ofiarował sam Andrzej Pągowski. Aranżacja całości leży w rękach inicjatorki wydarzenia Krystyny Gucewicz. Bądźmy razem 19 grudnia o 19.00. Taki wieczór zdarza się raz. Spotykamy się w PALLADIUM

MOUNT JAZZ - Koncert charytatywny dla Wandy Warskiej

kup bilety WARSZAWA
Klub Palladium 2018-12-19
19 grudnia 2018
WARSZAWA

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 25 listopada 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca