Muzyka

Coldplay i kolorowe światełka

Coldplay opublikowali klip z koncertowego wydawnictwa "Live In Buenos Aires/Live In S~ao Paulo/A Head Full Of Dreams", które trafiło dziś do sklepów.
Anglicy podzieli się z fanami klipem do kompozycji "Paradise" z koncertu w S~ao Paulo.

Coldplay, jeden z najpopularniejszych zespołów na świecie przedstawia wyjątkowe wydawnictwo live. Album zawiera materiał zarejestrowany podczas dwóch koncertów z trasy "A Head Full Of Dreams Tour", która w sumie przyciągnęła aż 5,5 miliona fanów. Dodatkowo, w rozbudowanej wersji albumu znajduje się film dokumentalny opowiadający o historii brytyjskiej formacji w reżyserii Mata Whitecrossa.

To właśnie 8 listopada 2017 roku podczas trasy "A Head Full Of Dreams Tour" formacja wystąpiła w brazylijskim S~ao Paulo natomiast w stolicy Argentyny Anglicy zagrali 15 listopada i był to ostatni koncert z tournée. Coldplay zagrał wówczas 24 piosenki, które znajdują się na albumie. Wydawnictwo jest dostępne w wielu formatach: 2CD (z koncertu w Buenos Aires), 2CD / 2DVD (rozbudowane o DVD z koncertu w S~ao Paulo oraz film dokumentalny "A Head Full Of Dreams") oraz BOX, który zawiera 3 złote winyle oraz 2 DVD (nazwany też jako "The Butterfly Package"). Oprawa graficzna zestawów koncertowych jest dziełem urodzonej na Islandii artystki Kristjany S Williams.

Koncertowy album jest rozbudowany o DVD z filmem dokumentalnym "A Head Full Of Dreams" w reżyserii Mata Whitecrossa, uwieczniający barwną, 20-letnią karierę Coldplay. Reżyser zna muzyków Coldplay od dawna. Poznał ich na studiach, zanim jeszcze wspólnie grali w zespole. A potem dokumentował na kamerze niemal wszystkie ich przedsięwzięcia. Mat Whitecross jest też reżyserem kilku teledysków Coldplay, chociażby "Paradise", "A Sky Full Of Stars", "Adventure Of A Lifetime".

Dokument "A Head Full Of Dreams" to dokładny wgląd w to, co działo się w życiu członków zespołu Coldplay przez dwie dekady. Jest ciekawym portretem zarówno zespołu, jak i tworzących go muzyków, którymi niezmiennie są: Guy Berryman (gitara basowa, chórki, klawisze, perkusjonalia), Jonny Buckland (gitara prowadząca, chórki, klawisze, harmonijka), Will Champion (perkusja, chórki, fortepian) i Chris Martin (śpiew, fortepian, klawisze, gitara rytmiczna). Zobaczymy ich zarówno zaczynających przygodę z muzyką w pubach w londyńskim Camden, jak i wypełniających po brzegi największe stadiony świata.

Oto tracklista "Live In Buenos Aires":
1. A Head Full Of Dreams
2. Yellow
3. Every Teardrop Is A Waterfall
4. The Scientist
5. God Put A Smile Upon Your Face
6. Paradise
7. Always In My Head
8. Magic
9. Everglow
10. Clocks
11. Midnight
12. Charlie Brown
13. Hymn For The Weekend
14. Fix You
15. Viva La Vida
16. Adventure Of A Lifetime
17. De Musica Ligera
18. Colour Spectrum
19. In My Place
20. Amor Argentina
21. Something Just Like This
22. A Sky Full Of Stars
23. Up&Up
24. End Credits


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 grudnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca