Muzyka

ODPOCZNO - WOMEX 2018

W tym roku Odpoczno jako jedyny zespół z Polski zaprezentował się na międzynarodowych targach muzycznych WOMEX 2018. Tegoroczna edycja odbyła się w Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich. Womex jest najważniejszym tego typu wydarzeniem na świecie – tylko w tym roku skupił około 2700 delegatów z ponad 90 krajów.

 

To było dla nas duże wyróżnienie, że z przeszło 1000 zespołów z całego świata zostaliśmy wybrani przez 7 samurajów – niezależnych jurorów, do zaprezentowania naszego repertuaru na tym prestiżowym wydarzeniu. Nasza obecność budziła bardzo duże zainteresowanie. Spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym, ciepłym i entuzjastycznym odzewem. W trakcie trwania targów nasze stoisko - gadżety, płyty, informacje o zespole i samym regionie opoczyńskim - cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wśród tak różnorodnych zespołów z całego świata nasza muzyka mocno się wyróżniała, kontrastowała. Z jednej strony można było w niej znaleźć elementy wspólne ze znanymi nurtami world music ale również elementy, które są charakterystyczne tylko dla naszej polskiej muzyki. A budziło to różne reakcje, ponieważ polska muzyka nie jest mocno rozpoznawalna. Wierzymy, że dzięki tej szansie będziemy w przyszłości mogli dotrzeć do szerokiej publiczności na całym świecie. – mówił Marek Kądziela z Odpoczno.

 

W tym roku polskie stanowisko na Womexie wspólnie zorganizowali: Instytut Adama Mickiewicza oraz nowo powstałe biuro Music Export Poland. Odpoczno miało mocne wsparcie w polskiej ekipie, która pod sceną podczas schowcase’owego koncertu zaprezentowała tradycyjne polskie tańce. Zespół mógł wystąpić na tym prestiżowym wydarzeniu dzięki wsparciu ze strony Instytutu Adama Mickiewicza oraz Gminy Opoczno. Odpoczno, czyli: Joanna Gancarczyk, Marcin Lorenc, Marek Kądziela i Piotr Gwadera - już teraz pracują nad drugą autorską płytą.

 

MUZYKA:

https://www.youtube.com/channel/UCIJeg5_I9sQG68JrdZIyrhw/videos   

FACEBOOK:

https://www.facebook.com/odpoczno/

WOMEX:

https://www.womex.com/programme/showcase_festival#artists

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 grudnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca