Muzyka

Koncert „Bez miłości” - Ola Jas & Joao de Sousa & Dominik Gawroński

Zapraszamy na koncert „Bez miłości” . Wystąpią: Ola Jas (wokal), João de Sousa(gitara), Dominik Gawroński, (trąbka)

Ola Jas to młoda wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów i piosenek. Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Warszawie i Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w klasie wokalistyki jazzowej. Ze swoim pierwszym folkowo-jazzowym zespołem ,,Poleńka’’ była finalistką konkursów Nowa Tradycja i Mikołajki Folkowe. Kompozycje Oli utrzymane są w klimacie refleksyjnym i wynikają z jej różnorodnych inspiracji i doświadczeń artystycznych. W swoich piosenkach łączy zatem elementy jazzu, muzyki luzofońskiej  oraz world music z folkiem i słowiańską melancholią.
W styczniu 2018 r. ukazała się debiutancka EPka artystki – efekt współpracy z João de Sousa – portugalskim muzykiem odpowiedzialnym za produkcję płyty. Premiera pierwszego pełnego albumu planowana jest na początek 2019 r. Singiel zapowiadający krążek, znalazł się na najnowszej bestsellerowej serii płytowej Siesta, sygnowanej nazwiskiem Marcina Kydryńskiego.
João de Sousa współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic i argentyńskim bandoneonistą Arielem Ramirezem. Jego piosenki znalazły się na radiowej płycie „RAM Cafe vol. 7″ oraz w albumie „Siesta vol. 11″ Marcina Kydryńskiego. Choć pochodzenie artysty ma bardzo duży wpływ na jego twórczość, bo wciąż echem odbija się w niej portugalskie saudade (tęsknota), czerpie on także inspiracje z jazzu i world music. W repertuarze João oprócz utworów autorskich oraz pochodzących z kanonu fado, znajdują się także niebanalne interpretacje klasyki polskiej piosenki – Komedy, Warsa, Koniecznego.

BILETY

20 zł, przedsprzedaż od 22.01

DATA IMPREZY

30.01.2019, g.18.00

MIEJSCE IMPREZY

Adres: ul. Goldoniego 1, 01-913 Warszawa
Miejsce: sala teatralna

Data/ Godzina otwarcia bram: ok. 15 minut przed imprezą/  Start imprezy: 18.00

Koncert „Bez miłości” - Ola Jas & Joao de Sousa & Dominik Gawroński

kup bilety WARSZAWA
Bielański Ośrodek Kultury 2019-01-30
30 stycznia 2019
WARSZAWA

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 5 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca