Muzyka

Gwiazdy z Sifnoniettą: Patrick Gallois i Sinfonietta Cracovia

GWIAZDY Z SINFONIETTĄ

PATRICK GALLOIS

 

Już 23 lutego wyruszymy w niezwykłą, muzyczną podróż. Naszym przewodnikiem będzie flecista i dyrygent Patrick Gallois, a towarzyszyć mu będzie Sinfonietta Cracovia.

Patrick Gallois, uczeń samego Jean-Pierre’a Rampala od lat występuję w podwójnej roli, prezentując publiczności na całym świecie pełne spektrum swojego artystycznego kunsztu.

 

Podczas koncertu usłyszymy barokową II Suitę orkiestrową h-moll Johanna Sebastiana Bacha,
ze słynną Badinerie – fletowy przebój z Gallois w roli solisty. Z kolei pod batutą Gallois-dyrygenta usłyszymy pierwsze symfoniczne dzieła dwóch niezrównanych klasyków wiedeńskich.
W stylowych wnętrzach krakowskich Sukiennic zabrzmi I Symfonia Es-dur, napisana przez zaledwie ośmioletniego Mozarta oraz I Symfonia D-dur Josepha Haydna.

 

Artysta, jak sam deklaruje, nie lubi powierzchownych klasyfikacji i szufladkowania: Barok, romantyzm czy klasycyzm to tylko etykiety wolę rozpatrywać muzykę w szerszym kontekście. Dodajmy zatem, że w sobotni wieczór zabrzmi też utwór współczesny – nawiązująca do baroku, przejmująca Chaconne in memoria del Giovanni Paolo II Krzysztofa Pendereckiego.

 

Impresjonistyczne Preludium do Popołudnia Fauna Claude’a Debussy’ego w aranżacji gwiazdy wieczoru (opracowanie na flet, harfę i orkiestrę smyczkową) to jeden z najsłynniejszych utworów tego kompozytora, uznawany również za przełomowy w historii muzyki. Senne wspomnienie letniego, śródziemnomorskiego popołudnia z pewnością ociepli nawet najbardziej przenikliwy chłód polskiej zimy.

 

Słynny flecista i dyrygent artystycznie spotkał się już wcześniej z Sinfoniettą Cracovią. Przyjemność wspólnych występów oraz entuzjazm słuchaczek i słuchaczy sprawiły, że nie sposób było nie podzielić się tym doświadczeniem z krakowską publicznością. Zapraszamy zatem do Sukiennic. Przeżyjmy wspólnie ten wielobarwny wieczór z nutą francuskiej nostalgii.

Gwiazdy z Sifnoniettą: Patrick Gallois i Sinfonietta Cracovia

bilety niedostępne KRAKÓW
Sukiennice - Sala Siemiradzkiego 2019-02-23
23 lutego 2019
KRAKÓW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 13 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca