Muzyka

VIII Toast za Zwycięstwo - Koncert Luxtorpedy

VIII Toast za Zwycięstwo - Koncert Luxtorpedy

Wielkimi krokami zbliża się ważne wydarzenie. Rocznica, z którą utożsamia się każdy Wielkopolanin. W dniu 16 lutego 1919 roku zakończyło się zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. Z tej okazji kontynuując rozpoczętą w 2012 roku tradycję, już po raz ósmy zapraszamy na imprezę Toast za Zwycięstwo!

Toast za Zwycięstwo to wydarzenie mające na celu radosne świętowanie i upamiętnienie rocznicy zwycięskiego zakończenia Powstania Wielkopolskiego, czyli największego spośród wygranych polskich zrywów narodowowyzwoleńczych. Impreza odbywa się w Poznaniu cyklicznie od 2012 roku, zawsze w okolicach 16 lutego, czyli kolejnych rocznic rozejmu w Trewirze z 1919 roku. Do tej pory odbyło się już siedem edycji Toastu.

Tegoroczny Toast za Zwycięstwo jest efektem wspólnej pracy kilku środowisk: głównego organizatora Fundacja Restituta wsparli KoLiber Poznań oraz Projekt Poznań, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Sekretarz Stanu MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.

W tym roku wypada okrągła setna rocznica zwycięstwa w Powstaniu Wielkopolskim. W związku z tym, bazując na doświadczeniach z poprzednich lat i zbudowanym przez ten czas know-how, zapraszamy na ósmą, specjalną edycję Toastu za Zwycięstwo, jeszcze lepszą i ciekawszą od poprzednich!


W tym roku nasze wydarzenie uświetni m.in. koncert Luxtorpedy oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania.

Zaczniemy od wystawy zdjęć z czasów Powstania oraz pokazu filmów krótkometrażowych o Powstaniu.

Następnie po oficjalnym otwarciu i przemówieniach zaproszonych gości zagra dla nas Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania.

Po krótkim supporcie ze strony Szenfi a.k.a Krzych, znanego z występów na naszych poprzednich Toastach, na scenie pojawi się główna gwiazda wieczoru czyli Luxtorpeda!

Po koncercie zapraszamy na uroczysty bankiet, na którym wzniesiemy tradycyjny Toast Zwycięstwa za bohaterskich Powstańców!

A po bankiecie, jak co roku, będziemy świętować wielkie zwycięstwo naszych przodków na parkiecie, ile sił w nogach. Od 23:30 zapraszamy na after party do Blue Note Poznań, gdzie zagra dla nas jak co roku Dj Deoxyryboza!

Organizator: Fundacja Restituta
Partnerzy: Stowarzyszenie KoLiber, Stowarzyszenie Projekt Poznań, Narodowe Centrum Kultury
Patronat Honorowy: Sekretarz Stanu MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk

Cena wejściówki: 30 zł na cały event, 10 zł na samo after party w Blue Note

PROGRAM WYDARZENIA:

Miejsce: Aula Artis

Start 18:00: wystawa (hol Auli) - zdjęcia z czasów Powstania Wielkopolskiego + projekcja filmów krótkometrażowych o Powstaniu

Oficjalne otwarcie: 19:30 (przemówienia)
Koncert 19:45: Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania
Koncert 20:30: Luxtorpeda (support: Krzych)
Bankiet: 22:00

After party:
BLUE NOTE 23:30 - start imprezy, zakończenie około 3:00 - 4:00

VIII Toast za Zwycięstwo - Koncert Luxtorpedy

kup bilety POZNAŃ
Aula Artis 2019-02-08
8 lutego 2019
POZNAŃ

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 18 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca