Muzyka

Zwyrodniała miłość Mary Komasy

Mary Komasa opublikowała teledysk do piosenki "Degenerate Love".
"Degenerate Love" to pierwszy teledysk zapowiadający się drugi album Mary Komasy "Disarm", który ukaże się w tym roku. Wideo wyreżyserował mieszkający w Berlinie tancerz i performer MJ Harper.

- Stworzyliśmy przestrzeń, w której stopniowo pochłania nas energia wytworzona przez znajdującą się w niej grupę postaci - mówi Mary Komasa. - Panuje w niej atmosfera brudna, lepka, a jednocześnie przepełniona pięknem. W człowieku zawsze pociągała i inspirowała mnie zdolność do zaakceptowania własnej niedoskonałości. To błędy i niedociągnięcia stanowią dla mnie nasz prawdziwy obraz. Jeśli wspólnie z kilkoma obcymi osobami wybieram się na wyprawę na planetę Mars, nie mam wyboru: muszę zaufać moim towarzyszom oraz zrozumieć ich emocje. Muszę podzielić się z nimi swoją miłością. To emocjonalne wyzwanie towarzyszyło nam w czasie pracy nad teledyskiem. Czemu nie potrafimy zaakceptować w sobie tego, co najbardziej ułomne? Wiele z nas boryka się ze wstydem. Ważną częścią mojej filozofii twórczej jest zaakceptowanie w sobie i pokazanie innym swoich niedoskonałości. Ogólnie, przesłaniem "Degenerate Love" jest apel, żebyśmy zaprzestali wysyłać nasze komunikaty w kosmos, a skierowali je ku sobie.

- Uwielbiam stan nieprzygotowania, improwizacji. Tę świadomość, że osoby zaproszone przez nas do wzięcia udziału w wideo dokonają projekcji swoich przeżyć na stworzony przez nas scenariusz - dodaje MJ Harper opisując pracę nad tym projektem. - Na to wszystko nałoży się nasza wspólna projekcja, z której dzięki światłu i przestrzeni zrodzi się nowy, żywy organizm. Jeśli da się ludziom poczucie bezpieczeństwa i powstrzyma się przed ocenianiem ich, to oni w zamian zaprezentują się nam w sposób otwarty i szczery.

Zbliżający się album "Disarm" to drugi krążek w karierze artystki, debiutancki zatytułowany po prostu "Mary Komasa" uzyskał nominację do Fryderyka 2016 w kategorii fonograficzny debiut roku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 marca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca