Muzyka

"Elvis" Baza Luhrmanna powstanie w Australii

Baz Luhrmann nakręci biograficzny film o Elvisie Presleyu w Australii.
Reżyser spotkał się w Londynie z Annastacią Palaszczuk, premier stanu Queensland w Australii. Dzięki podpisanej umowie 900 osób z Queensland znajdzie zatrudnienie przy realizacji produkcji.

Tom Hanks sportretuje w filmie 'Pułkownika' Toma Parkera, wieloletniego menadżera Elvisa Presleya, jednego z najbardziej znanych impresario w historii muzyki. Tom Parker odkrył Elvisa jeszcze gdy był nieletni i namówił RCA by wykupiła go za 40 tysięcy dolarów z lokalnej wytwórni Sun Records. Parker, człowiek o tajemniczym pochodzeniu, odpowiedzialny był za międzynarodową karierę muzyczną i filmową króla rock and rolla, z której czerpał 50 procent zysków. Chociaż impresario utrzymywał, że jest Amerykaninem, okazało się że urodził się w Holandii. W rodzinnym kraju Parker miał być zamieszany w zabójstwo pewnej kobiety. Fakt ten może tłumaczyć niechęć menadżera do europejskich podróży, która uniemożliwiła królowi Presleyowi koncerty na naszym kontynencie. Parker zmarł w 1997 roku w wieku 87 lat.

Scenariusz którego bohaterem będzie Elvis Presley pisze Baz Luhrmann. Pomoże mu stały współpracownik Craig Pearce. W głównej roli ma się pojawić mniej znany aktor.

źródło: megafon.pl
przysłano: 3 maja 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca