Muzyka

Tomek Lewandowski & Szeszema

Tomek Lewandowski zaśpiewa w Starym Klasztorze!

 

Miłośników nurtu "kraina łagodności" zapraszamy 30 maja do Starego Klasztoru!

Na Letniej  Scenie na Dziedzińcu wystąpi  Tomek Lewandowski z zespołem SzeSzeMa  oraz wrocławska grupa Jan i Klan.

 

Tomek Lewandowski - kompozytor, gitarzysta. Występujący na scenie od 25 lat, kojarzony z nurtem piosenki poetyckiej i balladowej, korzystający jednak z tradycji bluesowych i jazzowych.  Przez kilka lat regularnie pojawiający się na scenie krakowskiego kabaretu Piwnica pod Baranami.

 

Projekt Tomek Lewandowski & SzeSzeMa  jest pomysłem bardziej przyjacielskim niż marketingowym. Muzycy znają się od bardzo dawna (wszyscy pochodzą z Bielska - Białej) i wielokrotnie już ze sobą grali w ramach różnych koncertów i projektów, np. Krzysztof Maciejowski jest aranżerem większości piosenek na wydawnictwie Tomasza Lewandowskiego pt. „ Na Przekór” z 1995 roku. Zespół zawiązał się przy okazji przygotowań do koncertu Tomasza w Piwnicy pod Baranami w grudniu 2018 roku.  Koncert został zarejestrowany i wydany na płycie pt. „ 5/12/2018”. Płyta ukazała się w lutym 2019 roku, ale chęć wspólnego grania pozostała i owocuje koncertami.

 

Robert Szewczuga - Jeden z najlepszych gitarzystów basowych młodego pokolenia. Niezwykle wszechstronny stylistycznie i bardzo starannie wyszkolony technicznie. Swoimi umiejętnościami wspiera: Golec  uOrkiestra,  Apostolis Anthimos Trio,  Flue,  Beata Przybytek. Był też członkiem zespołów Leszka Cichońskiego czy Wojciecha Karolaka. Ceniony muzyk sesyjny.

 

Krzysztof Maciejowski - Kompozytor muzyki  do kilkunastu spektakli teatralnych, producent muzyczny i aranżer, współpracował min.  z  zespołami  Golec uOrkiestra,  DeMono, Magma czy  z Mieczysławem Szcześniakiem, Beatą Bednarz, Marcinem Pospieszalskim.  Współtwórca zespołów Grafoman,  Tricolor (z Iwoną Loranc), Dzień Dobry.

 

Leszek Szewczuga - Perkusista i perkusjonalista. Ceniony nauczyciel i członek wielu zespołów swobodnie poruszający się w klimatach od muzyki latynoamerykańskiej do bluesa, rocka czy piosenki balladowej.

Tomek Lewandowski & Szeszema

kup bilety WROCŁAW
Klub Muzyczny Stary Klasztor 2019-05-30
30 maja 2019
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 16 maja 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca