Muzyka

MUSTAPHA EL BOUDANI - tradycyjna muzyka Sahary

 Mustapha El Boudani - tradycyjna muzyka Sahary w Starym Klasztorze!

 

Klub Stary zaprasza 21 maja na występ pochodzącego z Maroka Mustaphy El Boudani, który zaprezentuje tradycyjną muzykę Sahary. Koncert odbędzie się na Letniej Scenie na Dziedzińcu Starego Klasztoru.

Mustapha El Boudani - urodził się w tradycyjnej, wielodzietnej rodzinie Nomadów i pochodzi z południowej części Maroka, z wioski M'Hamid El Ghizalne, która znajduje się u wrót piasków Sahary. Jest wokalistą, gitarzystą i bębniarzem. Gra na kastanietach – karkabat oraz tańczy. Podczas koncertu muzyk prezentuje tradycyjny, autentyczny folklor oraz muzykę saharyjską graną w obecnych czasach (tu - gitara elektryczna). Utwory śpiewane są w języku Hassani (dialekcie Hassaniya). Piosenki opowiadają o przyrodzie, ludziach, zwierzętach, gwiazdach, miłości, Bogu, pustyni . W zależności od rodzaju występu, muzyk często ubrany jest w tradycyjny strój Nomadów.
Pracuje w Stowarzyszeniu Współpracy Polsko-Marokańskiej „Africae Deserta Project” . W Polsce oraz w Maroko od 2015 r. realizuje projekt "Górale na Saharze - Nomadzi w Beskidach”. Razem z muzykami, instruktorami oraz podopiecznymi Fundacji Braci Golec aktywnie bierze udział w różnych imprezach organizowanych na terenie łuku Karpat Polskich. Bierze udział w redykach oraz uczestniczy w imprezach w ramach projektu „Karpaty Łączą”.  Koncertuje w całej Europie, ale najlepiej czuje się w Polsce.
Został zaproszony do nagrania wspólnej płyty z zespołem Dikanda. Na płycie „Devla Devla”  znajdują się dwie  kompozycje tradycyjna „Africa Zina” oraz „ Yamali charme alah”. Razem z zespołem występował na miesięcznej trasie koncertowej w Polsce i za granicą.
Kocha Saharę, ale umiłował sobie nasze góry Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Dzięki koncertom poznał różnorodność muzyki, stroju, tradycji górali w całym łuku Karpat Polskich.

Obecnie ukazała się płyta CD El Boudani Mus "Nomad", na której zagrali również nasi Górale Żywieccy - Kapela Po Pieronie oraz DudySkrzypce (instruktorzy Fundacji Braci Golec)
Muzyk Mustapha El Boudani - grał z takimi zespołami jak" Dikanda - na płycie "Devla Devla", z Grzechem Piotrowskim - Jazztival w Ustroniu oraz z góralami Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, z synem Mike'a Oldfielda z Lukiem - zespół Gypsyfingers.

„Autentyczna Wirtuozeria” Gazeta Wyborcza 2017

„Prawdziwa Magia Pustyni” Jazz Forum” 2018

Mustapha El Boudani - śpiew, gitara, djembe, kastaniety .

MUSTAPHA EL BOUDANI - tradycyjna muzyka Sahary

kup bilety WROCŁAW
Klub Muzyczny Stary Klasztor 2019-05-21
21 maja 2019
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 18 maja 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca