Muzyka

VIII Międzynarodowy Brahms Festiwal - Koncert Inauguracyjny

Martina Bortolotti sopran ( solistka Teatru "La Fenice" w Wenecji,

Leo Garda kontratenor / tenor ( solista Teatru " La Scala" w Mediolanie )

Męski Zespół Wokalny "I Signori" pod kierownictwem Izabeli Polakowskiej-Rybskiej

Orkiestra Kameralna Camerata-Wrocław

Jan Pogany dyrygent

 

 

W przepięknym wnętrzu oraz wspaniałej akustyce  Synagogi Pod Białym Bocianem we Wrocławiu w dniu 07 lipca o godzinie 19:00  wraz z orkiestrą wystąpią międzynarodowej rangi soliści oraz renomowany chór męski.

W programie koncertu m.in. rzadko wykonywany utwór Brahmsa pt. Rapsodia na alt, chór męski i orkiestrę op. 53,  nie zabraknie także znanych utworów innych kompozytorów m.in.. J. Sibeliusa, F. Mendelssohna-Bartholdy oraz  słynnej Suity "Peer Gynt" Edwarda Griega. Ze względu na miejsce koncertu w programie zaprezentowane zostaną  także  znane  pieśni żydowskie oraz najpiękniejsze pieśni Brahmsa  w wykonaniu włoskiej sopranistki Martiny Bortolotti, która jest solistką  Teatru "La Fenice" w Wenecji, występowała w znanych salach koncertowych na wszystkich kontynentach. Leo Garda przybędzie z Monachium, artysta od wielu lat bryluje na scenach niemieckich i włoskich teatrów operowych i wzbudza ogromne zainteresowanie śpiewając na mistrzowskim poziomie dwoma skrajnie różnymi głosami tenorem i kontratenorem, śpiewał w mediolańskiej La Scali podczas spektaklu „Chowańszczyzna ”pod dyrekcją Claudio Abbado. Artysta wykona Rapsodię  op.53 Brahmsa, ze względu na trudną o bardzo rozległej skali partię solową tego utworu,  solista jest jedynym kontratenorem  na świecie, który posiada to przepiękne dzieło w repertuarze. Leo Garda wykona także wiele nastrojowych, znanych utworów z włoskiego repertuaru.  

Zaprezentuje się również Męski Zespół Wokalny „I Signori”, który  mimo krótkiego istnienia odnosi wiele sukcesów na prestiżowych estradach. Dyrektorem artystycznym tego zespołu jest Izabela Polakowska -Rybska, która w swoim dorobku posiada wiele nagród. Pełniła obowiązki m.in. Dyrektora Artystycznego Chóru Polskiego Radia w Krakowie. Orkiestrę Kameralną Camerata - Wrocław poprowadzi Jan Pogány polski dyrygent, kompozytor i wiolonczelista, absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w Monachium. Artysta odbył kurs mistrzowski pod kierunkiem słynnego dyrygenta Sergiu Celibidache. Jest laureatem konkursów kompozytorskich, przez wiele lat sprawował kierownictwo muzyczne w niemieckich teatrach muzycznych oraz stale  współpracuje z licznymi orkiestrami nie tylko w Niemczech, Austrii, Włoszech ale nawet w Royal Opera House Muskat w Omanie. Jest dyrektorem Międzynarodowego Brahms Festiwalu we Wrocławiu.

Johannes Brahms, jeden z największych romantyków był we Wrocławiu postacią znaną i lubianą, wielokrotnie zaprezentował się wrocławskiej publiczności jako kompozytor, pianista i dyrygent. Za swoją twórczość otrzymał w roku 1879 tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego. W dowód wdzięczności skomponował dla Uniwersytetu Wrocławskiego Uwerturę Akademicką.

Więcej informacji na www.brahms-festival.com

VIII Międzynarodowy Brahms Festiwal - Koncert Inauguracyjny

kup bilety WROCŁAW
Synagoga Pod Białym Bocianem 2019-07-07
7 lipca 2019
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 8 czerwca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca