Muzyka

Pazina ze "Ślepnąc od świateł" w klipie Evorevo

Zespół Evorevo opublikował teledysk do najnowszego singla "Bipolar".
Piosenka "Bipolar" to prequel, pierwotna wersja "Dwubiegunowej", tytułowego singla z ostatniej płyty zespołu. Powstała ona jako jedna z pierwszych piosenek tworzonych na płytę, ale w trakcie tworzenia muzyki zastąpiona inną wersją. W tym roku zespół na nowo nagrał ślady wokalne i zmiksował utwór ponownie.

Sam teledysk to remake klipu do utworu "Dwubiegunowa", nakręconego w Berlinie, zawierający wiele zdjęć nie wykorzystanych w oryginalnym teledysku. Za reżyserię i montaż odpowiada Maciej Piórek. Realizatorem zdjęć jest Kamil Płocki. W klipie Maćkowi towarzyszy Marta Malikowska, której świetną rolę mogliśmy podziwiać ostatnio w serialu "Ślepnąc od świateł" według książki Jakuba Żulczyka.

Piosenka znajdzie się na składance prezentującej różne oblicza muzyki elektronicznej wydawanej przez label Manufaktura Legenda (premiera 8 lipca).

Wrocławski zespół Evorevo powstał z inicjatywy Igora Pudło, członka duetu Skalpel. Drugim członkiem zespołu jest Tomasz "Magiera" Janiszewski - jeden z czołowych polskich producentów hiphopowych, działający w duecie White House.

Pierwsza płyta Evorevo "Underpop" (2014) była bardzo eklektyczną, wręcz ekscentryczną, kolekcją utworów elektronicznych, wykreowanych przy udziale zaproszonych do współpracy instrumentalistów. Na albumie tym pojawili się m.in. Piotr "Emade" Waglewski oraz wokaliści: Barbara Wrońska (Pustki, Ballady i Romanse) i Maciek Kurowicki (Hurt).

Sukces utworu "Supersens" z udziałem Kurowickiego zachęcił Igora i Tomka do poszerzenia składu o Maćka w roli frontmana i właśnie w tej konfiguracji panowie nagrali płytę "Dwubiegunowa" ("2018"). Evorevo stanowi teraz syntezatorowo-poetyckie trio o zwartej koncepcji artystycznej. Narratorem jest w nim Kurowicki.

Marta Malikowska po "Ślepnąc od świateł" otrzymała rolę w "Żmijowisku" na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 czerwca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca