Muzyka

TRZY DNI PÓŹNIEJ, DOROTA BAROVA TRIO

Trzy Dni Później oraz Dorota Barova Trio zagrają w Starym Klasztorze!

Klub Stary Klasztor zaprasza na polsko - czeski wieczór muzyczny, który zainauguruje obchody 30-lecia Festiwalu Niezależnej Kultury Czeskiej i Słowackiej.

24 października wystąpią zespoły - TRZY DNI PÓŹNIEJ z Polski oraz DOROTA BAROVA TRIO z Czech.

TRZY DNI PÓŹNIEJ ( PL)

facebook.com/trzydnipozniej

Polska grupa muzyczna założona w 2000 roku w Głogowie, przez Joannę Piwowar-Antosiewicz (Ms. No One, Digit All Love), Martę Groffik-Perchel i Martę Piwowar-Wierzbicką. TDP to trzy żeńskie głosy, które wyróżnia charakterystyczne współbrzmienie. Ich niespotykane harmonie kuszą słuchaczy, wprowadzając ich do świata, pełnego tajemnicy i melancholii. Swoimi odważnymi kompozycjami zaskakują odbiorców i skłaniają do refleksji. Ich koncerty mają charakter spektakli muzycznych, w których muzyka i tekst przeplatają się z uzupełniającymi je projekcjami, tworząc wciągającą i spójną historię.

TDP współpracuje, m.in., z Pawłem Odorowiczem (altówka) i Krzysztofem Łochowiczem (gitara). Na swoim koncie mają wiele prestiżowych nagród ogólnopolskich, setki koncertów oraz spektakle w kraju i za granicą.o nagrało cztery znakomicie przyjęte albumy: „Trzy dni później" (Dalmafon, 2005), „Gdybym" (Luna Music, 2009), „Pokój jej cieniom" (For Tune, 2014), „Gryphia" ( Home Records 2017).

Zespół wielokrotnie współpracował również z teatrami m.in: stołecznymi - Teatrem Roma, i Teatrem na Woli, Teatrem Powszechnym w Łodzi i Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Współtworzył także autorskie spektakle muzyczne, we współpracy ze znanymi twórcami, takimi jak Olga Tokarczuk, czy Wojciech Kuczok. 

Trzy Dni Później zdobyło wiele prestiżowych nagród ogólnopolskich, między innymi: Nagrodę Artystyczną imienia Grzegorza Ciechowskiego (2005), Grand Prix Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (2003) FAMY w Świnoujściu (2000-2004), Spotkań Zamkowych w Olsztynie (2001). Ich autorski utwór "Kołysanka dziecinna" przez pół roku gościł na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. W 2004 roku, w Konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej", trio wywalczyło II Nagrodę. Jej wynikiem stało się nagranie płyty z tekstami Bolesława Leśmiana i Agnieszki Osieckiej. 

W 2014 roku zespół brał udział w XVII Konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja", w którym otrzymał dwie prestiżowe nagrody: Grand Prix Konkursu oraz Nagrodę Specjalną za najbardziej twórczą adaptację muzyki ze zbiorów Oskara Kolberga.

DOROTA BAROVA TRIO (CZ)

facebook.com/dorkabarova

Dorota Barova to czeska wokalistka jazzowo-folkowa i wiolonczelistka o ciekawej barwie i brzmieniu. Znana, przede wszystkim jako połowa składu TARA FUKI. Występuję również w zespołach : Vertigo Quintet, Tugriki, Aneta Langerová Band. Współpracuje również ze znanymi, czeskimi muzykami , między innymi takimi jak: Josefe Ostřanský (Kuzmich Orchestra), Lenka Dusilová, Beata Hlavenková.

W 2018 swój pierwszy album solowy, zatytułowany Iluzja, zawierający - podobnie jak w przypadku Tara Fuki - piosenki zaśpiewane po polsku.. Album zdobył nagrodę czeskiej Akademii Muzycznej (Ceny Anděl) za rok 2018 w kategorii "Jazzowy album roku".

Śpiewającej, nienaganną polszczyzną, liderce towarzyszą gitarzysta Miroslav Chyška, basista Jakub Vejnar . Muzyka znakomicie koresponduje z niezwykłymi tekstami, które są jednym z największych atutów albumu. Słowa polskiej autorki, ale także dziennikarki i reportażystki Teresy Drozdy, Doroty Barovej - obie panie napisały po cztery piosenki oraz dwa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. "Taniec" oraz zamykająca płytę "Piosenka śnieżna" - oba właśnie do tekstów Baczyńskiego - to prawdziwe perełki. Szczególnie pierwszy z wymienionych rozegrany bez instrumentów, czysto wokalnie jest niezwykły. Nastrojowa, delikatna, oryginalna. "Iluzja" oczarowuje od pierwszego przesłuchania. Jazz i poetycka piosenka.

TRZY DNI PÓŹNIEJ, DOROTA BAROVA TRIO

kup bilety WROCŁAW
Klub Muzyczny Stary Klasztor 2019-10-24
24 pazdziernika 2019
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 1 lipca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca