Muzyka

Koncert zimnv z okazji 49. festiwalu FAMA

 

 

 

Ciekawe, świeże aranżacje i muzyka przyjemna w odbiorze. Do tego miks alternatywy, popu i indie. W środę, 21 sierpnia, na scenie Muszli Koncertowej w Świnoujściu, w ramach 49. festiwalu FAMA, wystąpi zimnv.

 

zimnv to muzyczny projekt tworzony przez trio: Marcina, Mata oraz Kubę. Przed założeniem zespołu, każdy z nich realizował własne działania – od coverów w garażowych bandach przez półprofesjonalne składy po zawodowe big bandy. Dzięki temu świetnie się uzupełniają. Ich wcześniejsze doświadczenia artystyczne, techniczne i organizacyjne pozwalają skupiać się na najważniejszych płaszczyznach działalności.

 

Śpiewam o sobie, może nie zawsze uzewnętrzniając się kompletnie, ale są to kwestie bardzo mi bliskie. Właściwie inspirują nas głównie problemy, dylematy z którymi zmagamy się na co dzień. Często w życiu czy w cudzej muzyce, czy filmie, natrafiam na sformułowanie czy koncept, który zostaje w głowie na dłużej. Staram się takie inspiracje zachowywać i nadawać im własny spin – tłumaczy Kuba, wokalista, którego nazwisku zespół zawdzięcza swoją nazwę.

 

Na koncercie zabrzmi materiał z najnowszej płyty Ślady Czereśni, który sukcesywnie zdobywa coraz więcej pochlebnych recenzji: Bo czasami mniej znaczy więcej i w przypadku zimnv to się idealnie sprawdza. Tak jak tytuł płyty, materiał pachnie latem (Muzykoholicy.com).

 

FAMA to największe interdyscyplinarne wydarzenie młodej sztuki i kultury, podczas którego rozbrzmiewać będzie wyjątkową muzyka – o czym będziemy mogli się przekonać podczas tegorocznej edycji festiwalu.

 

Początek koncertu zimnv o godzinie 19:15, wstęp wolny.

 

 

49. FESTIWAL FAMA

 

21.08.2019, godzina 19:15

 

Muszla Koncertowa

 

Ul. Chopina 30, Świnoujście

 

 

 

zimnv

 

Kuba Zimny – frontman, autor tekstów i wokalista – którego nazwisku zespół zawdzięcza swoją gorącą nazwę.

 

 

Marcin Godek (gitary i bas), Mat Tomasik (perkusja, bity) oraz Kuba Zimny grają wspólnie od stycznia 2018 roku. Ich muzyka jest wypadkową szerokich inspiracji wszystkich członków zespołu. W muzyce zimnv można poczuć świeży powiew energii z pogranicza alternatywy, popu i indie. Trójka muzyków tworzy taneczne gitarowe kompozycje skąpane w warstwie przestrzennych syntezatorów i energetycznych partii perkusyjnych. Za ciepłym, kojącym głosem wokalisty i pozornie prostymi tekstami można znaleźć liczne nawiązania do popkultury i podwójne dna.

 

 

FACEBOOK /@zimnv

INSTAGRAM /@zimnvband

YOUTUBE /@zimnv

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 sierpnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca