Muzyka

Agnieszka Chylińska rusza w jubileuszową trasę koncertową

"Czy warto było szaleć tak, przez całe życie?" - śpiewała w jednym z największych przebojów wylansowanych z zespołem O.N.A. Dzisiaj deklaruje, że tak i zapowiada wielką trasę koncertową z okazji jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej.
Tournee "Warto było szaleć tak" rozpocznie się 15 grudnia w szczecińskiej Netto Arenie.

- Kiedy skończyłam 18 lat, jedynym moim marzeniem było wyjście na scenę i wykrzyczenie swojego młodzieńczego buntu, swoich emocji, siebie. Myślałam, że to będzie jednorazowe, że nikt nie zaufa tej szalonej i niegrzecznej dziewczynie, jaką byłam - wspomina Agnieszka Chylińska. - Po 25 latach, kiedy okazało się, że sen osiemnastolatki trwa i stał się moją drogą, pasją, pracą i namiętnością, muszę przyznać - w środku ciągle mam zbuntowane dziecko, które cały czas chce krzyczeć, mówić do ludzi, pragnie ich obecności i sympatii.

Polska część trasy obejmie 13 miast. Agnieszka Chylińska wystąpi w największych i najbardziej prestiżowych arenach.

- Na samą myśl o mojej trasie 25-lecia czuję ogromną euforię i entuzjazm. To moje życie, największa miłość i najcudowniejsza relacja: ja i publiczność. Bo koncert to zawsze duet: artysta i ludzie, którzy go cenią i uwielbiają słuchać - podkreśla artystka. - Chcę do Was przyjść taka, jaka jestem: bezczelnie szczera, cholernie Wam oddana i mająca od lat ogromny problem ze słowem "kompromis. Przez te 25 lat razem dojrzewaliśmy. Dowiadywaliście się co u mnie po tekstach piosenek i kolejnych zmianach kolorów włosów. Bo ja właśnie taka jestem: zmienna i konsekwentna w swoim szaleństwie. Ta trasa jest WAM dedykowana. O Was myślałam, gdy ją przygotowywaliśmy i to ja na Was czekam. Bądźmy tam razem szczęśliwi i dobrze się bawmy, bo o to właśnie chodziło tej osiemnastoletniej dziewczynie 25 lat temu. Warto było szaleć tak!

Pasmo sukcesów wokalistki rozpoczęło się dzięki współpracy z zespołem O.N.A. Każda z pięciu studyjnych płyt grupy pokryła się złotem, a "Bzzzzz" i "T.R.I.P" sprzedały się w nakładach zapewniających im platynowy status. W styczniu 2002 roku, Agnieszka Chylińska została nagrodzona Paszportem Polityki - za "drapieżny głos, który jest najlepszym instrumentem zespołu O.N.A., za teksty piosenek i niebywałą energię na scenie". Po oficjalnym zakończeniu działalności przez zespół, artystka rozpoczęła karierę pod własnym nazwiskiem. O ile płyta "Winna" była kontynuacją stylu wypracowanego w O.N.A, to pierwszy - w pełni solowy album wokalistki "Modern Rocking" okazał się szokiem dla wielu fanów jej talentu. Pokrył się jednak platyną, a wynik ten przebił wydany w 2016 roku "Forever Child". Ostatnim - jak dotąd - studyjnym wydawnictwem Agnieszki Chylińskiej jest "Pink Punk", będący kolejną artystyczną woltą w jej bogatej karierze.

Pełna rozpiska polskiej części trasy "Warto było szaleć tak!" prezentuje się następująco:

15 grudnia 2019 Szczecin - Netto Arena
15 lutego 2020 Częstochowa - HSW
8 marca 2020 Łódź - Atlas Arena
13 marca 2020 Poznań - MTP Pawilon 3
14 marca 2020 Zielona Góra - CRS
28 marca 2020 Gdańsk / Sopot - Ergo Arena
3 kwietnia 2020 Wrocław - Hala Stulecia
4 kwietnia 2020 Katowice - Spodek
24 kwietnia 2020 Opole - Amfiteatr
25 kwietnia 2020 Kielce - Amfiteatr
26 kwietnia 2020 Warszawa - Torwar
21 listopada 2020 Toruń - Arena Toruń
28 listopada 2020 Kraków - Tauron Arena Kraków

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 14 sierpnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca