Muzyka

Killswitch Engage z byłym wokalistą

Killswitch Engage zaprezentowali klip do piosenki "The Signal Fire" z udziałem byłego wokalisty, Howarda Jonesa.
Płyta "Atonement" to kulminacja starań z ostatnich dwóch lat. Killswitch Engage zaczęli pracę nad albumem na początku 2017 roku. Zespół nagrał mocny materiał na obu wybrzeżach Stanów Zjednoczonych. Niestety w połowie tego procesu okazało się, że Jesse Leach ma na gardle zabliźnioną tkankę, na której pojawił się polip, zmuszając go do przejścia operacji. Po intensywnej rekonwalescencji zakończonej terapią mowy, śpiewu i krzyku, udało mu się wyzdrowieć. Dzięki temu możemy być świadkiem wydania kolejnej płyty zespołu. Za ilustracje na krążku "Atonement" odpowiada Richard Backett, który współpracował m. in. z Metallicą i Mastodonem, a Mike D´Antonio nadzorował cały proces.

Razem z wydaniem nowej płyty, Killswitch Engage udostępniło klip do trzeciego singla - "The Signal Fire", w którym zobaczymy nie tylko oryginalnego i zarazem aktualnego wokalistę - Jessiego Leecha, ale także głos, który był słyszalny na trzech albumach od 2004 do 2009 roku, czyli Howarda Jonesa. Wideo do tego utworu stworzył Ian McFarland znany ze współpracy m.in. z Meshuggah.

- To wideo to demonstracja solidarności i jedności - mówi Jesse Leech. - To wideo dla fanów. To nasza deklaracja. W czasach, w których żyjemy, to ważna wiadomość - nie tylko dla nas i naszych fanów, ale dla wszystkich ludzi. To wezwanie do empatii, współczucia i zrozumienia. Jedność jest siłą.

Zespół ogłosił także swoją europejską trasę koncertową. W ciągu 5 tygodni odwiedzą 21 miast w 10 krajach. Warszawski koncert odbędzie się w Stodole 4 listopada.

Lista utworów na płycie "Atonement":
1. "Unleashed"
2. "The Signal Fire" [Featuring Howard Jones]
3. "Us Against the World"
4. "The Crownless King" [Featuring Chuck Billy]
5. "I Am Broken Too"
6. "As Sure As the Sun Will Rise"
7. "Know Your Enemy"
8. "Take Control"
9. "Ravenous"
10. "I Can't Be the Only One"
11. "Bite the Hand That Feeds"


źródło: megafon.pl
przysłano: 21 sierpnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca