Muzyka

Magda Ruta zadebiutuje jesienią

Jeszcze tej jesieni znana z występów na imprezach Orange Warsaw czy Spring Break charyzmatyczna wokalistka Magda Ruta zaprezentuje pierwszy singel.
Pochodzi z Włodawy i tam stawiała pierwsze kroki na scenie jako wokalistka. Niezliczone nagrody zdobytych w konkursach lokalnych dały jej impuls do marzeń o własnej karierze. Dla ambitnej, odważnej i stale rozwijającej się młodej dziewczyny było to tylko kwestią czasu. Szybko została zauważona przez środowisko muzyczne, co zaowocowało występem na Orange Warsaw Festiwal czy Spring Break w Poznaniu w roli wokalu wspierającego.

Piosenki Magdy Ruty powstają w niewymuszony sposób. Są wynikiem jej aktualnych przeżyć i przepuszczeniem związanych z tym emocji przez jej subtelną wrażliwość. Subtelność ta nie jest cechą, która sprawia że treści są ukryte pod wyszukana poetyką. Teksty piosenek są niejako powiedziane "wprost", ale ze specyficznym, unikatowym językiem artystki. Dźwięki zrodziły się ze spotkania z Tomaszem Serkiem Krawczykiem, z którym od pierwszej chwili połączyło ją muzyczne porozumienie. Piosenki powstawały "na kanapie" - bez koniunkturalnej kalkulacji. W twórczości Magdy retro gitary przeplatają się z syntezatorami, a wszystko na podstawie organicznej sekcji rytmicznej. Uwagę zwraca barwa głosu Magdy - ciepła, a niekiedy ludzko surowa.

Więcej o Magdzie dowiecie się z jej Facebooka i Instagrama.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 września 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca